To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Į vaistinę ateina žmogelis ir sako...

Į vaistinę ateina žmogelis ir sako:
- Pas mane bute pelės futbolą žaidžia. Ar galit duoti vaistų?
Vaistininkas atsako:
- Turiu tokių vienų, bet juos reikia gerti kas dieną.
- O ar aš galiu šiandien dar negerti?
- O kodėl?
- Todėl, kad šiandien finalas.

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus plaukai auga greičiau naktį nei dieną, ir greičiau šiltu oru negu šaltu. Greičiausiai auga 16-24 metų moterų plaukai.

Išsiaiškino, kaip smegenyse saugomi prisiminimai

JAV mokslininkai teigia atskleidę vieną iš mechanizmų, leidžiančių smegenims kurti prisiminimus.

Jau seniai žinoma, jog informacijos keitimosi ir saugojimo smegenyse procesui ypač svarbios neuronų sandūros - sinapsės, vienas smegenų ląsteles susijungiančios su kitomis. Tačiau mokslininkai teigia nustatę, kaip neuronų sandūrose esančios molekulės elgiasi, norėdamos įtvirtinti kokį prisiminimą, praneša BBC.

Šis tyrimas galėtų padėti sukurti vaistus tokių ligų, kaip Alzhaimerio, gydymui.

Sinapsių nusilpimas laikomas vienu Alzhaimerio ligos požymių. Ši liga visų pirma paveikia trumpalaikę atmintį, kol ilgalaikė dar tinkamai funkcionuoja. Norint įtvirtinti prisiminimą, reikia stiprios sinapsės, o šio proceso metu sukuriami nauji proteinai. Tačiau kaip konkrečiai kūnas šį procesą kontroliuoja, iki šiol nebuvo aišku.

Kalifornijos Santa Barbaros universiteto mokslininkų teigimu, laboratorinių žiurkių tyrimai parodė, kad prisiminimų įtvirtinimui reikalingi proteinai sukuriami tik tuomet, kai veikia Ribonukleino rūgštis (RNR) - molekulių rinkinys, genetinę informaciją iš branduolių nugabenantis į kitas ląstelės dalis.

Kol jos nereikia, RNR paralyžiuoja „raminamoji" molekulė, pati turinti proteinų.

Atėjus išoriniam signalui, pavyzdžiui, kai žmogus pamato ar patiria kažką įdomaus ir neįprasto, raminamoji molekulė suskyla ir išleidžiama RNR.

„Viena priežasčių, kodėl tai įdomu, yra ta, kad mokslininkus jau kurį laiką glumino klausimas, kodėl, kai sinapsės sustiprėja, proteinų mažėja, nors tuo pat metu vyksta naujų proteinų sintezė", - teigė universiteto mokslininkas Kennethas Kosikas.

„Taigi mums pavyko išsiaiškinti šį paradoksą. Mes parodėme, jog proteinų nykimas ir sintezė vyksta tuo pačiu metu. Nykimas sudaro sąlygas sintezei", - pridūrė jis.

Proteinų, kurių reikia norint įtvirtinti atsiminimą smegenyse, identifikavimas būtų puiki žinia kenčiantiems nuo atminties sutrikimų.

Alzhaimerio tyrimų fondo vadovė Rebecca Wood teigė: „Mokslininkai tvirtina laboratorijoje ištyrę nervų ląsteles ir daugiau sužinoję apie tam tikrus proteinus, veikiančius tose smegenų dalyse, kurios atsakingos už informacijos perdavimą ir kaupimą. Tolesni tyrimai gali padėti suprasti, kodėl atmintis prarandama sergant Alzhaimerio ir kitomis protinėmis ligomis, bei padėti sukurti naujus gydymo būdus".

Naujosios prognozės skelbia, jog 2050 metais nuo silpnaprotystės visame pasaulyje kentės 115 mln. žmonių.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai