To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Nedideliame Amerikos miestelyje vietinės ligoninės chirurgas klausia parduotuvės savininką...

Nedideliame Amerikos miestelyje vietinės ligoninės chirurgas klausia parduotuvės savininką:
- Kiek jūs šį mėnesį pardavėte motociklų?
- Dvidešimt.
- Įdomu, kur dar trys?

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Soliariumai asmenims iki 35 metų amžiaus didina odos vėžio riziką 98 proc., o melanomos riziką 22 proc., teigia Australijos mokslininkai. Australijoje daugiausiai pasaulyje nustatomas odos ...

Teigia įrodę, kad kelionės laiku neįmanomos

Merilendo universiteto mokslininkai teigia įrodę, kad kelionės laiku neįmanomos, tad jos visam laiku liks tik Holivudo išradimu.

Igoris Smolyaninovas ir Yu-Ju Hungas sukonstravo miniatiūrinę Didžiojo sprogimo, nuo kurio prieš 13,7 mlrd. metų prasidėjo visatos istorija, versiją. Jų eksperimentas imituoja, kaip šviesa ir laikas tekėjo Didžiojo sprogimo metu, tačiau neatkuria pačio sprogimo, rašo britų „Daily Mail".

Anot jų tyrimo, tai gali padėti paaiškinti, kodėl laikas teka tik į priekį - kodėl mes tik senstame, o ne jaunėjame ir kodėl sudaužyta lėkštė vėl negali tapti sveika.

Leidinyje „Physical Review Letters" skelbiamame straipsnyje I. Smolyaninovas eksperimentą apibūdina kaip „paprastą eksperimentinę geometriją".

Eksperimentui mokslininkai naudojo akrilo ir aukso strypus, vadinamąją metamedžiagą, ir sudėliojo juos taip, kad jie neįprastai iškraipytų šviesą. Tokias medžiagas galima vadinti „neregimaisiais apsiaustais", nes jos išlenkia šviesą aplink objektus ir juos paslepia.

Taip pat tvirtinama, kad metamedžiagos gali imituoti astronominius reiškinius, tokius kaip apie žvaigždę skriejanti planetą ar tai, kaip elgiasi į juodąją skylę patekusi šviesa.

Kai į metameždiagą buvo nukreiptas lazerio spindulys, jis paviršiuje sukėlė plazmonų bangas, kurios judėjo tik viena kryptimi. Lygiai taip pat masyvios dalelės juda laiku ir erdve, sukurdamos į Didįjį sprogimą panašius įvykius.

Iš pradžių mokslininkai manė, kad kelionės laiku įmanomos - reikia sukurti metameždiagą, kurioje ratu judanti šviesa būtų matematiškai identiška dalelėms, judančioms laiku, tuomet pasiųsti plazmoną apskrita orbita ir sugrąžinti jį į tą patį tašką, nuo kurio jis pradėjo judėti.

Tačiau paaiškėjo, kad viskas dar sudėtingiau, mat specifinė šviesa, kuri turėtų sąveikauti su laiku keliaujančiomis dalelėmis, negali judėti ratu.

„Šiame modelyje atrodo, kad kelionės laiku neįmanomos", - teigė I. Smolyaninovas.

Tačiau tyrėjai primažino, kad eksperimento rezultatai nėra neabejotini.

„Jis niekada nesuteiks tikro galutinio atsakymo apie tikrąjį Didįjį sprogimą ir tikrą laiką. Tačiau tiriant galima atrasti tai, kas padės kelti protingesnius klausimus", - kalbėjo mokslininkas.

Pavyzdžiui, tai gali padėti mokslininkams geriau suprasti Didįjį griuvimą (Big Crunch) - vieną iš galimų visatos likimo scenarijų, pagal kurį nuolatinis visatos plėtimasis persivers ir visata susitrauks iki vieno taško.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai