To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką...

- Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką, ir jis man patarė...
- Na taip, žinoma, prieš tai, kad nueitumėt pas gydytoją, Jūs nuėjot pas vaistininką,- sako supykęs daktaras.- Įdomu, kokį gi kvailą patarimą jis Jums davė?!
- Jis patarė man kreiptis į daktarus...

  • Nėštumo metu valgykite kepenis. Tačiau tai turi būti galvijo kepenys, pirktos iš patikimo ūkininko.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kasmet daugiau nei 40 000 moterų miršta nuo krūties vėžio, iš jų daugiau nei 500 Lietuvoje.

Visiškai paralyžiuoti žmonės galės bendrauti mintimis

Dėl smegenų pažeidimų visiškai paralyžiuoti, bet sąmoningi pacientai netrukus galės bendrauti su kitais ir valdyti motorizuotus vežimėlius mintimis.

Jų galvos smegenų signalus fiksuos ir atpažins specialūs davikliai, skelbia britų dienraštis „Daily Mail".

Taip mano Kembridžo universiteto (D. Britanija) neurologas daktaras Adrianas Owenas, sėkmingai išbandęs „minčių skaitymo" technologiją su visiškai paralyžiuotu žmogumi.

Pasak mokslininko, progresuojančia nervų liga, dėl kurios ištinka visiškas kūno paralyžius, sergantys žmonės galėtų bendrauti ir judėti kaip profesorius Stephenas Hawkingas, kuris, prirakintas vežimėlyje, kalba, rašo ir valdo vežimėlį vos pastebimais raumenų judesiais. Dar daugiau, jie tai galėtų daryti vien tik savo mintimis, teigia daktaras A. Owenas.

Jis atkreipia dėmesį, kad jau dabar įmanoma bendrauti su tokiais pacientais prijungus prie jų galvos elektrodus - tiesa, kol kas dar ne realiuoju laiku.

„Manau, kad tai visiškai įmanomas dalykas. Dar prieš 10 metų niekad nebūčiau taip pasakęs, tačiau dabar esu tikras, jog tai iš tikrųjų yra realu", - sakė mokslininkas. Daktaras A. Owenas šių metų vasario mėnesį kartu su bendraautoriais paskelbė straipsnį, kuriame pristatė su 29 metų amžiaus Belgijos gyventoju atlikto eksperimento rezultatus. Šis visiškai paralyžiuotas vyras išmoko mintimis perduoti mokslininkams žodžius „taip" ir „ne" tiesiog įsivaizduodamas tam tikrų situacijų scenas.

Norėdamas pasakyti „taip", jis įsivaizduodavo atmušinėjantis teniso instruktoriaus jam mėtomus kamuoliukus. Žodis „ne", aktyvuojantis kitą smegenų sritį, buvo mintimis „ištariamas" įsivaizduojant, kad jis vaikšto pažįstamomis gatvėmis arba iš vieno kambario kampo į kitą.

Iki atlikto eksperimento buvo manoma, kad šis pacientas, prieš 7 metus patekęs į sunkią automobilio avariją, yra vegetacinėje būklėje, tai yra, nesuvokia savęs ir aplinkos bei nereaguoja į išorinius stimulus.

Pasitelkę patobulintą funkcinio magnetinio rezonanso (fMRI) technologiją, mokslininkai išmokė pacientą mintimis atsakinėti į paprastus klausimus apie jį patį ir jo šeimą. Tiesa, toks bendravimas vyko lėtai, nes klausimus nuo atsakymų skyrė maždaug 5 minučių intervalai, sakoma pranešime. Tačiau, pasak neurologų, dabar kuriamos šiam tikslui skirtos paprastesnės ir pigesnės sistemos, besiremiančios elektroencefalogramos (EEG) fiksuojamais smegenų signalais.

Atliekant EEG gaunami labai dideli duomenų kiekiai, kuriuos reikia išanalizuoti, tačiau daktaras A. Owenas tikisi, kad šią problemą pavyks įveikti ir ilgainiui bus įmanoma naudojant EEG bendrauti su visiškai paralyžiuotais pacientais net ir realiuoju laiku.

Pasak jo, jau dabar egzistuoja sistemos, leidžiančios mintimis „rašyti" raides sutelkus į jas dėmesį ir generuojant specifinį EEG signalą. Tačiau jos kol kas negali padėti pacientams, kurių smegenys pažeistos taip smarkiai, kad jie negali kontroliuoti akių judesių, sakė mokslininkas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai