To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas ramina pacientą...

Gydytojas ramina pacientą:
- Jums visai neskaudės. Pažiūrėkite į šį švirkštą - jo adata visiškai buka.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Apie 10 proc. suaugusių pacientų, sergančių refliukso liga, nurodė su plaučiais susijusius simptomus - dažniausiai ilgalaikį kosulį, ypač varginantį po nakties.

Valandos priešais televizorių – kelias į depresiją

JAV mokslininkų tyrimas rodo, kad suaugę, paauglystėje daugiau laiko žiūrėję televizijos programas, dažniau suserga depresija.

Pitsburgo universiteto ir Harvardo medicinos mokyklos (JAV) mokslininkai ištyrė 4 tūkst. 142 paauglių laisvalaikio įpročius ir nustatė, kad kiekviena valanda, praleista žiūrint televizijos programas, 8 proc. padidina tikimybę ateityje susirgti depresija, rašo „Los Angeles Times".

Tyrimas buvo atliekamas septynerius metu nuo 1995 m. iki 2002 m. 1995 m. pirmą kartą apklausti paaugliai teigė per dieną vidutiniškai 2,3 val. praleidžiantys žiūrėdami televizijos programas, 37 min. - žiūrėdami vaizdajuostes, 25 min. - žaisdami kompiuterinius žaidimus ir 2,3 val. klausydamiesi radijo.

2002 m. tie patys asmenys buvo apklausti dar kartą. Anot studijos, 308 iš jų buvo linkę į depresiją. Paauglystėje priešais televizorių jie praleisdavo vidutiniškai 22 min. daugiau nei tie, kurie vėliau su depresija problemų neturėjo.

Anot Pitsburgo universiteto daktaro Briano Primacko, „šie rezultatai nereiškia, kad televizoriaus žiūrėjimas yra vienintelė depresijos priežastis. Tačiau galima teigti, kad žmonės, turintys polinkį į depresiją, paauglystėje buvo linkę žiūrėti daugiau televizijos programų".

Mokslininkai pateikia keletą paaiškinimų, kodėl taip galėjo nutikti. Vienas iš atsakymų gali būti tai, kad laikas, praleistas žiūrint televizorių, galėjo būti skirtas užklasiniams užsiėmimas ar kitai socialiai aktyviai veiklai, kuri sumažintų tikimybę susirgti depresija.

Be to, televizijos programos ir reklaminiai pranešimai, kuriuos žiūrėjo paaugliai, galėjo paskatinti juos jaustis nepilnaverčiais, sužadinti pyktį ir baimę, t.y. jausmus, kurie skatina polinkį į depresiją.

Televizija, B. Primacko teigimu, lyginant su kitomis medijų formomis, yra itin imli laikui, įtraukianti ir kupina reklaminių pranešimų, todėl, anot jo, ateities kartos gali susidurti su dar didesnėmis psichologinės sveikatos problemomis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai