To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis...

Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis:
- Pirmoji: du kartus per dieną valyti dantis.
- Antroji: du kartus per metus lankytis pas odontologą.
- Ir trečioji: nekišti nosies kur nereikia.

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 62,6 proc. moterų mano, kad priimtiniausias informacijos šaltinis, iš kurio jos norėtų sužinoti apie gimdos kaklelio vėžio profilaktiką, yra gydytojas.

Nusikaltėliai galėtų klastoti DNR

Nauji moksliniai tyrimai rodo, kad DNR paremtus įrodymus galima klastoti, tad baiminamasi, jog žmonės gali „projektuoti nusikaltimo vietas".

Bandymus atlikusi Izraelio mokslininkų komanda sugebėjo sunaikinti visus kraujo mėginyje esančius DNR pėdsakus ir vietoje jų įdėti kito žmogaus genetinę medžiagą. Procesas buvo toks sėkmingas, jog jis apmulkino ir teismo ekspertus, tiriančius DNR įkalčius Amerikos teismams.

Šis atradimas kelia grėsmę svarbiausioms įkalčių tyrimui naudojamoms technologijoms, visame pasaulyje padėjusioms baudžiamojon atsakomybėn patraukti tūkstančius nusikaltėlių, rašo telegraph.co.uk.

Tyrimų rezultatai rodo, jog teoriškai nusikaltėlis nusikaltimo vietoje galėtų palikti suklastotus kraujo ar seilių mėginius ir taip uždangstyti savo pėdsakus, o nusikaltimu būtų apkaltintas niekuo dėtas žmogus.

Tyrėjams vadovavęs Danas Frumkinas dienraščiui „The Daily Mail" teigė: „Jei gali suklastoti kraują ar seiles, gali suprojektuoti nusikaltimo vietą. Tuomet visiškai kontroliuoji situaciją. Tai galėtų padaryti bet kuris biologijos studijas baigęs žmogus".

D. Frumkino kompanija, kuri teigia sukūrusi tikrus ir suklastotus DNR mėginius galinčias atskirti priemones, DNR klastojimui naudojo dvi technologijas.

Pirmiausiai, jie iš plauko išskyrė smulkius genetinės medžiagos mėginius ir juos padaugino. Tuomet mokslininkai DNR įterpė į kraujo ląsteles, iš kurių pieš tai buvo išvalyta visa genetinė informacija apie jų savininką.

Taip kraujyje liko pirmojo žmogaus genetinė medžiaga, rašoma žurnale „Forensic Science International: Genetics".

Mokslininkai įsitikinę, jog galiausiai šią technologiją ims naudoti nusikaltėliai, ir įspėja: „Šiandien DNR yra svarbiausias įrodymas nuteisiant ar reabilituojant įvairiais nusikaltimais įtariamus asmenis. Tačiau pražiūrėta galimybė, jog DNR įrodymai gali būti suklastoti".

DNR su norimu genetiniu turiniu galima lengvai susintetinti naudojant paprastas ir neseniai išplėtotas biologines technologijas, tuomet ją įterpti į žmogaus audinius arba palikti ant daiktų paviršiaus ir pakišti nusikaltimo vietoje".

Britų ekspertų manymu, nors tai moksliškai ir įmanoma, vargu ar koks nusikaltėlis taip stengsis.

„Tam reikės visiškai įrengtos molekulinės biologijos laboratorijos, tūkstančių svarų vertės įrangos ir kompetentingo molekulinės biologijos mokslininko ar techniko. Daugelis į kriminalinę veiklą įsivėlusių žmonių tokių resursų neturi. Tai labai sudėtingas būdas įkalčiams klastoti. Galėčiau sugalvoti ir lengvesnių", - kalbėjo Gillas Tully.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai