To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Jaunas gydytojas klausia savo vyresniojo kolegos

Jaunas gydytojas klausia savo vyresniojo kolegos:
Kodėl tu kiekvieno paciento klausi, kuo jis maitinasi?
Matai, pagal jų pasakojimą aš nustatau, kiek jie turi pinigų.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vitaminas D apsaugo kraujagysles nuo aterosklerotinių pakitimų galūnėse. Asmenys gaunantys mažiau vitamino D turi 80 proc. didesnę periferinių arterijų ligų riziką.

Mūsų smegenyse vyksta nuolatinė angelo ir velnio kova

Žmogaus smegenyse egzistuoja „angeliška" ir „velniška" dalis - ir jos nuolat kovoja dėl įtakos, rodo mokslininkų atliktas tyrimas, rašo „The Telegraph".

Eksperimentas atskleidė, kad žmogui žiūrint į skanaus, bet nesveiko maisto gabalėlį, aktyvuojamos skirtingos smegenų sritys. „Angeliška" smegenų sritis įvertina abstrakčius kriterijus, pavyzdžiui, maisto naudingumą sveikatai, ir pasveria juos pagrindinių poreikių atžvilgiu. „Šviesioji" pusė paima viršų žmonių, pasižyminčių stipria savikontrole, smegenyse, tuo tarpu silpnavalių smegenyse ji lieka pasyvesnė.

Kalifornijos technologijos instituto mokslininkas Antonio Rangel‘is, kurio straipsnis išspausdintas žurnale „Science", sako: „Pagrindinis klausimas, kurį kelia ekonomikos, psichologijos mokslas bei religija, yra, kodėl vieni žmonės išmoksta save kontroliuoti, o kiti - ne. Tuo tarpu modernus neurologijos mokslas šį klausimą performuluoja taip: „Kuo ypatingos smegenų jungtys, gebančios ištobulinti savikontrolę?" Mano darbe šis klausimas buvo tyrinėjamas maisto pasirinkimo kontekste. Rezultatai leidžia daryti svarbias įžvalgas".

Tyrime dalyvavusiems dietos besilaikantiems savanoriams Rangel‘is rodė 50 skirtingų maisto produktų - pradedant šokoladu baigiant žiediniais kopūstais. Dalyviai turėjo įvertinti kiekvieną produktą, atsižvelgiant į jų skonį ir naudingumą sveikatai.

Vėliau savanorių buvo paprašyta išsirinkti kažkurį iš šių produktų tuo pačiu metu skanuojant jų smegenis. „Angeliškos" ir „velniškos" smegenų dalies aktyvumas buvo perteikiamas grafiškai.

Dalyviai, kurių smegenyse savikontrolės signalai buvo stiprūs, gebėjo mintyse pasverti maisto skonį bei naudingumą sveikatai ir pasirinkti sveikesnius produktus. Tie, kurių smegenyse „angelo" balsas nebuvo toks stiprus, rinkosi skanesnį, bet ne tokį vertingą maistą.

„Po amžius trukusių socialinių mokslų debatų pagaliau padarėme svarbų žingsnį bandydami suprasti savikontrolės mechanizmą: mes galėjome tiesiogiai stebėti, kaip smegenys atsispiria pagundai. Šis tyrimas ir tolimesni darbai padės parengti kur kas išsamesnes teorijas apie tai, kaip vystosi savikontrolė ir kaip ji veikia esant įvairioms pagundoms", - sako tyrimo bendraautorius profesorius Colinas Camereras.

Techninis „angeliškos" srities pavadinimas yra dorsolateralinė prefrontalinė smegenų žievė (DLPFC), o „velniškos" srities - ventromedialinė prefrontalinė smegenų žievė (vmPFC).

Mokslininkai dabar planuoja ieškoti būdų, kaip esant normalioms sąlygoms suaktyvinti žmonių, turinčių silpną savikontrolę, dorsolateralinę prefrontalinę smegenų žievę.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai