To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką...

- Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką, ir jis man patarė...
- Na taip, žinoma, prieš tai, kad nueitumėt pas gydytoją, Jūs nuėjot pas vaistininką,- sako supykęs daktaras.- Įdomu, kokį gi kvailą patarimą jis Jums davė?!
- Jis patarė man kreiptis į daktarus...

  • Ar geriate pakankamai skysčių rodo bespalvis ir bekvapis šlapimas. Gerkite daugiau skysčių!

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Prancūzijos, JAV ir Islandijos mokslininkai nustatė genomo sritį, kurio genai apsprendžia ar rūkantis asmuo sirgs plaučių vėžiu. Rūkymas sukelia devynis iš dešimties plaučių vėžio ...

Pinigai smegenis veikia kaip narkotikai

Mintys apie pinigus svaigina ne mažiau nei kvaišalai. Vien mintis apie didesnį atlyginimą, nepaisant didėjančių kainų ir silpnėjančios perkamosios galios, aktyvuoja tam tikras galvos smegenų sritis.

Tokią išvadą padarė Bonos universiteto (Vokietija) mokslininkai, vadovaujami profesoriaus Armino Falko. Tyrimo autoriai 18 jame dalyvavusių savanorių paprašė už atlyginimą kompiuteriu atlikti tam tikrų užduočių. Užsudėtingesnes buvo skiriamas 50 proc. didesnis atlyginimas. Uždirbtus pinigus savanoriai galėjo išleisti pirkdami prekes iš dviejų prekių katalogų. Visi katalogų egzemplioriai buvo identiški, išskyrus tai, kad kainos vienuose iš jų buvo 50 proc. didesnės (tiek, kiek daugiau uždirbo kai kurie savanoriai) nei kituose.
Pasak mokslininkų, nors iš tikrųjų visų tyrimo dalyvių perkamoji galia buvo vienoda, užfiksuota, kad tų, kurie gaudavo daugiau pinigų, smegenys imdavo veikti aktyviau.

Anot profesoriaus A.Falko, šio tyrimo rezultatai patvirtina teoriją, teigiančią, kad žmogaus smegenyse "įspausta" vadinamoji pinigų iliuzija. "Tai reiškia, kad bet koks pajamų padidėjimas vertinamas teigiamai, net jei dėl didėjančių kainų perkamoji galia lieka tokia pat", - aiškino jis.

Pasak mokslininkų, galvojimas apie pinigus stimuliuoja smegenų sritis, susijusias su malonumo pojūčiu. Kuo didesnis atlyginimas - net jei jis tik įsivaizduojamas, - tuo didesnį malonumo pojūtį generuoja smegenys. Tai verčia žmones neracionaliai leisti pinigus ar net tapti priklausomiems nuo jų leidimo tarsi narkomanams.

Vokiečių specialistų tyrimas patvirtina prielaidą, kad žmogaus smegenys iš prigimties labai neatsparios turto, kurį gali sukrauti pinigai, iliuzijai. Ekonomikoje toks reiškinys žinomas kaip pinigų iliuzija: žmonių dėmesys sutelkiamas į nominalią pinigų vertę, o ne į realią jų perkamąją galią. Kai kurie žmonės net būna labiau patenkinti, kai atlyginimas kyla esant didelei infliacijai, nei tuo metu, kai alga didėja mažiau, tačiau infliacija būna žema.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai