To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ką daryti, profesoriau?...

- Ką daryti, profesoriau? Operacijai viskas paruošta, o paciento nėra.
- Kol kas pradėkite be jo.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Genetiniai rizikos faktoriai – tyrimai įrodė, kad 10 proc. krūties vėžio atvejų yra paveldimi, dauguma dėl mutacijų BRCA1 ir BRCA2 genuose.

Atrasti gyvūnai, kuriems nereikia deguonies

Viduržemio jūros gelmėse mokslininkai atrado pirmuosius daugialąsčius gyvūnus, gyvenančius be deguonies.

Anksčiau giliai po vandeniu ar po žeme atrasta daugybė be deguonies gyvenančių vienaląsčių organizmų. Tačiau mokslininkams iki šiol nepavyko atrasti be deguonies išgyventi sugebančių daugialąsčių organizmų. Pavyzdžiui, vamzdeliniams kirminams, gyvenantiems netoli hidroterminių angų, būtinas išskaidytas deguonis.

Pastarąjį dešimtmetį mokslininkas Roberto Danovaro iš Marche Politechnikos universiteto Italijoje ir jo kolegos surengė tris ekspedicijas pietinėje Graikijos pakrantėje. Jie ieškojo gyvvybės ženklų purvo mėginiuose, paimtuose iš Viduržemio jūroje, daugiau kaip 3,250 metrų gylyje esančių ypač druskingų daubų. Šiose daubose visiškai nėra deguonies, o sulfidų kiekis jose siekia nuodingą lygį, rašo LiveScience.com.

Tokioje ekstremalioje aplinkoje mokslininkai tikėjosi rasti tik virusų, bakterijų ir kitų mikrobų. Tokiose nuosėdose anksčiau aptikta „daugialąsčių organizmų liekanų, tačiau manyta, kad jie ten nusėdo atkeliavę iš aukštesniųjų, deguonies pripildytų vandens sluoksnių", aiškino R. Donavaro.

„Tačiau savo tyrimo metu pavyko aptikti tokių gyvų organizmų. Kai kuriuose taip pat buvo kiaušinėlių", - pridūrė jis.

Šie gyvūnai, kurių dydis mažiau nei 1 milimetras, panašūs į medūzą, augančią iš kūgiškos kriauklės.

Elektroniniu mikroskopu nustatyta, kad šie organizmai neturi mitochondrijos, mūsų ląstelėse esančių dalelių, kurios, be kitų funkcijų, iš deguonies gamina energiją. Vietoj to, juose rasta daug organoidų, primenančių hidrogenosomas - anaerobinę mitochondrijos formą - kurių anksčiau aptikta vienaląsčiuose organizmuose, gyvenančių bedeguonėje aplinkoje.

Mokslininkai pažymi, kad šie gyvūnai gali suteikti daugiau informacijos apie tai, kaip atrodė gyvybė prieš pakylant deguonies lygiui vandenynų gelmėse ir prieš pasirodant pirmiesiems dideliems gyvūnams maždaug prieš 550-600 mln. metų.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai