To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atėjo vyras į gimdymo namus aplankyti žmonos...

Atėjo vyras į gimdymo namus aplankyti žmonos. Jam atneša tris naujagimius. Pasikrapštęs pakaušį vyras sako:
- Jei galima, aš paimsiu vidurinį...

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Naujausiais epidemiologiniais tyrimais įrody­ta, jog socialinė fobija pasireiškia 13,3 proc. įvairaus amžiaus žmonių. Tai trečiasis pagal pa­plitimą psichikos sutrikimas, po ...

Odontologų rūmai diktuoja taisykles

Dvidešimt penkerius metus odontologo padėjėja išdirbusi Genovaitė Gritėnienė pasiryžusi įrodyti, kad prievolė visiems licencijas norintiems turėti odontologams stoti į juos vienijančius Lietuvos odontologų rūmus pažeidžia Konstitucijos garantuojamą piliečio teisę narystę bet kokioje organizacijoje pasirinkti laisva valia.

Odontologų rūmų atstovai paklusti nenorinčiai medikei siūlo išeitį - tapti organizacijos nare arba keisti profesiją.

Licencijos negaus

Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikai priklausančiame Berčiūnų bendrosios praktikos gydytojo kabinete odontologo padėjėja G.Gritėnienė dirba jau daugiau nei du dešimtmečius. Pastarąjį kartą odontologo padėjėjo licenciją moteris gavo 2003-iųjų vasarą ir penkerius metus ramiai dirbo savo darbą.

„Stengiausi kiek galėdama geriau atlikti savo pareigas, tobulinausi, kėliau kvalifikaciją kursuose, jokių nuobaudų neturėjau, - „Sekundei" pasakojo G.Gritėnienė. - Licencijos galiojimui einant į pabaigą ėmiau rūpintis, bet buvau rami, nes reikiamą kursų valandų skaičių turėjau susirinkusi."Kad licencijas odontologams išduoda Odontologų rūmai, G.Gritėnienė žinojo, todėl surinko visus reikiamus dokumentus ir pristatė rūmų licencijavimo komisijai. Netrukus medikė sulaukė skambučio iš Odontologų rūmų. Jai buvo paaiškinta, kad dokumentai licencijavimo komisijos nepasieks, nes licencijos išduodamos tik Odontologų rūmų nariams, o G.Gritėnienė tokia nėra.

Išgirdusi, kad vienintelis būdas prasitęsti licenciją - įstoti į Odontologų rūmus ir mokėti nario mokestį, G.Gritėnienė prisipažįsta supykusi. Parašiusi skundą rūmų vadovybei odontologo padėjėja gavo atsakymą, kad kitos išeities nėra: kiekvienas odontologas ir jo padėjėjas nuo 2004 metų liepos mėnesio privalo tapti rūmų nariu.

Odontologo narystė rūmuose - viena iš būtinųjų licencijuojamos veiklos laikymosi sąlygų, užtikrinanti, kad šios profesijos atstovas tinkamai vykdo savo veiklą, laikosi teisės aktų reikalavimų, reikiamai tobulinasi. Tokį pat atsakymą G.Gritėnienė gavo ir iš Seimo kontrolieriaus Romo Valentukevičiaus.

Nestoja iš principo

„Dabar tai jau tapo principo reikalas, - neslepia odontologo padėjėja. - Ne dėl pinigų atsisakau būti Odontologų rūmų nare, tik nesuprantu, kodėl esu verčiama stoti į organizaciją, kurios svarbos nesuprantu. Nejaugi turiu būti nare tik todėl, kad kartą per kelis mėnesius gaučiau kokį žurnalą? Jų organizuojami kursai labai brangūs. Nenoriu mokėti mokesčio vien todėl, kad kas nors galėtų važiuoti į keliones ir rengti vakarėlius."

Neteisybę moteris įžvelgia, kad su tokiais suvaržymais nesusiduria bendrosios praktikos slaugytojos. Jas vienijanti organizacija veikia, tačiau narystė joje nėra būtina, o licencijas išduoda Sveikatos apsaugos ministerijos Akreditavimo tarnyba. G.Gritėnienė nesutinka, kad odontologai prilyginami teisininkams.

„Suprantu, kad notarai vykdo valstybės deleguotas funkcijas, tačiau vargu ar tai galima pasakyti apie odontologus", - svarstė moteris.

G.Gritėnienę papiktino ir tai, kad tik įstojusiojo mokestis renkamas už visus praėjusius metus, kai žmogus dar nebuvo Odontologų rūmų nariu.

„Ir už kiekvienus metus privalu mokėti atskirai ir pateikti kvitus, - stebėjosi moteris. - O bankas už kiekvieną papildomą įmoką ima po tris litus."

Nuo rugsėjo mėnesio be licencijos dirbanti G.Gritėnienė žino, kad gali būti nubausta, tačiau dėl to sako nesanti kalta. „Esu įsitikinusi, kad mane gina Konstitucija, - tikino atkakli moteris. - 35 jos straipsnis skelbia, kad niekas negali būti verčiamas priklausyti kokiai nors bendrijai, politinei partijai ar asociacijai. Žinoma, jei kas norėtų mane sudoroti, rastų, kaip tai padaryti. Pavyzdžiui, kam nors galiu neįtikti, kad ne taip pirštines darbo metu apsimoviau."

Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos vyriausiasis gydytojas Adolfas Šlekys neslepia pataręs G.Gritėnienei stoti į Odontologų rūmus ir mokėti nario mokestį. Kitokios išeities nemato ir jis.

„Ji vienintelė rajone, atsisakanti tai daryti, - sakė A.Šlekys. - Aš, kaip darbdavys, pagal įstatymus negaliu leisti dirbti licencijos neturinčiam medikui. Žinau, kad ir aš galiu būti nubaustas."

Kompromiso nebus

Lietuvos odontologų rūmų Panevėžio teritorinio skyriaus vadovas Vytautas Bosas nustebo išgirdęs, kad dar atsiranda šios profesijos atstovų, neįvertinančių narystės rūmuose teikiamų privalumų.

„Pasiekta iš tiesų daug: supaprastinta licencijų gavimo procedūra, reikia surinkti gerokai mažiau valandų norint prasitęsti licenciją, kilus nesklandumams su pacientais gydytojui atstovauja rūmai, o ir pacientas labiau apsaugomas, lengviau išsprendžiami konfliktai, pigesni kvalifikacijos kėlimo kursai, - vardijo V.Bosas. - Jei žmogus šito nežino, tai galbūt šiek tiek kaltas ir darbdavys, nesuteikęs visos informacijos."

Pasak Odontologų rūmų Panevėžio teritorinio skyriaus vadovo, kito kelio G.Gritėnienei nėra - norint gauti odontologo padėjėjo licenciją, teks tapti rūmų nare ir sumokėti nario mokestį už visą nuo 2004 metų liepos praėjusį laiką.

„Arba tegul keičia profesiją, jokių išimčių niekam negalima daryti, - be užuolankų kalbėjo V.Bosas. - Odontologų rūmų veiklą reglamentuoja Odontologijos praktikos įstatymas, valstybė rūmams yra delegavusi licencijų išdavimo ir pratęsimo funkcijas."

Teisių nepažeidžia

Jokio žmogaus teisių pažeidimo Lietuvos odontologų rūmų veikloje neįžvelgė ir advokatas Kęstutis Čilinskas.

„Tokia praktika, kad kai kurių profesijų žmonėms numatoma būtinybė dalyvauti juos vienijančios organizacijos veikloje, taikoma daugelyje šalių ir jokio Konstitucijos pažeidimo čia negalima įžvelgti, - pabrėžė K.Čilinskas. - Odontologo profesija yra valstybės kontroliuojama, o įstatymu numatyta privaloma narystė sumanyta norint užtikrinti darbo kokybę ir kuo didesnę atsakomybę".

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

stiprybes ir sveikatos! Taip galvojanciu yra simtai,bet suprate,kaip sunku pries veja pusti,sukande dantis tyli.Numeta ta auka rumu gyventojams ir kencia. jeigu butu paisoma laisvos valios,tai sitoj beprasmej organizacijoj gal ne desimtadalio nariu neliktu. Juk vi

si suprantam,del ko sitai sukurta ir kam naudinga.

stiprybes jums! jus palaikanciu yta daug!

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai