To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Tuoj papasakosiu anekdotą apie...

Tuoj papasakosiu anekdotą apie sklerozę! Jei tik prisiminsiu...

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Su alkoholiu siejama 4000 mirčių per metus ir pagal pasekmes visuomenės sveikatai jis užima antrą vietą po tabako.

Lietuvos rūkaliams mesti rūkyti padės lazeris

Lietuvoje pristatytas lazeris, kuris jau 20 000 žmonių Europoje padėjo mesti rūkyti. Specialaus, vokiečių mokslininkų sukurto „Facilitas" lazerio terapija laikoma bene efektyviausiu būdu atsisakyti žalingo įpročio - rūkymo. Tyrimų duomenimis, po lazerio terapijos rūkyti meta 70 - 80 proc. rūkalių.

„Rūkymas yra sunkiau įveikiamas nei priklausomybė nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl rūkoriams nepavyksta mesti, yra nemalonūs nikotino abstinencijos simptomai: dirglumas, nervingumas, išsiblaškymas, nerimas, nemiga, energijos stoka, padidėjęs apetitas. Abstinencija, kuri ir sukelia norą užsirūkyti, nėra tik silpnos valios požymis, kaip save bando teisinti dauguma rūkančiųjų. Mesti rūkyti stabdo biologinė nikotino priklausomybė", - sakė priklausomybės ligų psichologė Neringa Bagdonaitė.

Tyrimų duomenimis, net 70 proc. visų rūkorių norėtų mesti rūkyti, tačiau tik 30 proc. įvairiais būdais bando atsikratyti šio žalingo įpročio ir tik 2 - 3 proc. iš jų per metus pavyksta įveikti šią priklausomybę. Lazeriu atliekama procedūra už kitus mesti rūkyti padedančius būdus, pasak mokslininkų, yra efektyvesnė net 10 kartų.

Reklama

„Dažniausiai rūkantysis imasi „šaltojo kalakuto" būdo, kada metama „čia ir dabar", ir taip organizmui sukelia šoką. Kitos priemonės - pleistrai, kramtomosios gumos su nikotinu, įvairūs medikamentai - nikotino pakaitalai, kurie mažina abstinencijos keliamą diskomfortą ir palaipsniui padeda atsikratyti biologinės priklausomybės. Tačiau šie preparatai nepadeda įveikti psichologinės priklausomybės, todėl juos vartojant, kaip papildoma priemonė rekomenduojamos psichologo konsultacijos", - pasakojo N. Bagdonaitė.

Lazerio terapijos metu nėra naudojami chemijos preparatai, pacientas nejaučia skausmo, prieš procedūrą jį konsultuoja profesionalus psichologas. Pirmiausia bandoma suprasti rūkymo priežastis ir tik po to atliekama 45 min. trukmės lazerio terapija. Jos metu lazeriu stimuliuojami bioaktyvūs ausies taškai, kurie yra susiję su pripratimu prie nikotino, ir taip skatinamas endorfinų (džiaugsmo hormonų) išsiskyrimas, sumažinama įtampa, pagerinama kraujo cirkuliacija. Po procedūros pacientas 3-5 dienas nejaučia abstinencijos požymių ir dėl to lengviau lengviau susilaiko neužsirūkę.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai