To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Į vaistinę užeina pirkėjas, prieina prie vaistininko...

Į vaistinę užeina pirkėjas, prieina prie vaistininko, kažką nusiperka ir išeina. Kai tik už jo užsiveria durys, vaistininkas ima griausmingai juoktis.
- Tau kas? - klausia jo kitas vaistininkas.
- Žinai, aną savaitę namie ėmė iš krano bėgti, pakviečiau santechniką, o jis taip pataisė, kad dabar iš abiejų kranų bėga karštas vanduo...
- Na ir?

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Gyvenimo eigoje kas antram australui nustatoma kuri nors odos vėžio forma. Kasmet nuo šios ligos Australijoje miršta 1600 asmenų.

Vaikų viduriavimas

Vaikų viduriavimų priežastys panašios į suaugusiųjų, tačiau turi savų niuansų. Jei vaikas pradėjo viduriuoti, pirmiausia reikia skirti, ar tai infekcinis, ar neinfekcinis viduriavimas. Abiejų grupių ne tik priežastys, bet ir požymiai bei gydymas skirtingi.

Infekcinis viduriavimas

Jį sukelia bakterijos, jų toksinai (išskiriamos nuodingos medžiagos) ar virusai. Vaikai infekciniais viduriavimais serga daug dažniau nei suaugusieji, nes jų apsauginės galimybės dar nesusiformavusios. Dažniausiai vaikams viduriavimą sukelia:

  • Salmonelės, šigelės, jersinijos - šiais sukėlėjais užsikrečiama per užterštą maistą, nešvarias rankas, vandenį.
  • Sąlyginai patogeniniai mikroorganizmai, pvz. Auksinis stafilokokas. Jie gyvena ir sveikame žarnyne, tačiau kenkti pradeda pakitus sąlygoms ar nusilpus organizmui (pvz, vartojant antibiotikus).
  • Virusai: rotavirusai, adenovirusai, astrovirusai, norvirusai ir pan. Virusine infekcija taip pat galima užsikrėsti per maistą, vandenį.
  • Bakterijų toksinai. Esant palankioms sąlygoms, maisto produktuose (pavyzdžiui, kai maistas ilgai neįdedamas į šaldytuvą, ar laikomas ilgiau nei nurodo galiojimo data) bakterijos ne tik dauginasi, bet ir išskiria nuodingas medžiagas, kurios, patekusios į žarnyną, gali sukelti viduriavimą. Šio tipo infekcijos dažniausios vasarą.

Infekcinių ligų bendras ir būtinas bruožas - bendros intoksikacijos simptomai. Vaikas ne tik viduriuoja, bet ir karščiuoja, kartais ir vemia, būna silpnas, jam gali skaudėti galvą.

Neinfekcinis viduriavimas

Šio viduriavimo priežastys gali būti labai įvairios, tačiau viduriavimas būna be karščiavimo ir be kitų infekcijos požymių.

Neinfekcinio viduriavimo priežastys

  • Maistas. Šiuo atveju neinfekuotas, švarus maistas gali sukelti viduriavimą. Dažniausiai tai - naujas, neįprastas maistas, kartais - netinkamai paruoštas. Pavyzdžiui, neprinokę vaisiai, ar maisto pakeitimas naujagimiui, pratusiam tik prie motinos pieno.
  • Alergijos. Dažniausiai pasitaiko alergija pieno baltymams, riešutams, šokoladui. Svarbu žinoti, kad alergenai kūdikiui gali būti perduodami ir su motinos pienu, jei motina valgo daug produktų, kurie gali alergizuoti kūdikį. Beje, dažnai nepagalvojama, jog jei vaikas alergiškas karvės pienui, jis yra alergiškas ir jautienai bei veršienai.Šiuo atveju reikėtų vaikui duoti kitokios mėsos. Kartu su alerginiu viduriavimu gali būti bėrimas odoje.
  • Specifinės, retesnės ligos:
  1. Celiakija - alergija gliutenui, kurio yra duonoje, košėse.
  2. Laktozės netoleravimas - trūksta fermento, virškinančio pieno cukrų.
  3. Viduriavimas prasideda pavartojus pieno ar jo produktų.
  • Vaistai. Kai kurie vaistai, ypač antibiotikai (ampicilinas) gali sukelti viduriavimą.
  • Kofeinas (kavoje), teofilinas (arbatoje), saldikliai (limonadai, kramtoma guma).

Neinfekciniai viduriavimai prasideda ne taip ūmiai kaip infekciniai. Jie ne tokie išreikšti ir gausūs, tačiau trunka ilgiau. Vaikai paprastai nustoja viduriuoti per kelias savaites, po provokuojančio faktoriaus nutraukimo.

Gydymas

Vaikai labai jautrūs skysčių netekimui, todėl tiek gydant ligoninėje, tiek namuose, svarbu atstatyti skysčių balansą. Jei skysčių netekta nedaug, užtenka vaiką girdyti specialiais geriamaisiais tirpalais - rehidron, gastrolit. Jei vaikas neteko daug skysčių, paprastai jis gydomas ligoninėje ir skysčiai lašinami į veną.

Kitas simptominis gydymo metodas - dioktahedralsmektitas (smecta). Šis vaistas saugus net kūdikiams. Jis žarnyne absorbuoja (prisijungia) kenksmingas medžiagas žarnyne, stiprina žarnyno barjerinę funkciją. Lėtinių viduriavimų atvejais galima vartoti probiotikus - vaistus, sudėtyje turinčius gyvų bakterijų.

Bakterinių viduriavimų metu kartais skiriami antibiotikai, tačiau tik gydytojui nurodžius ir labai sunkių infekcijų atvejais.

Neinfekciniai viduriavimai sėkmingai gydomi tinkamos dietos parinkimu. Reikia vengti alergizuojančių, netoleruojamų produktų, riboti saldiklių vartojimą, pakeisti vaistus ir pan.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

sveiki kudikis 8 men 6diena viduriuoja temperetura nekrenta pradzioje kildavo iki 40 dabar apie 38, ketvirta diena isbere itarem kad triju dienu karzstine bet kai isbere temperatura tik nezymiai nukrito bet ji vis tiek laikosi, neturi apetito,kas tai galetu buti?daktarai liepe gert tik paracetamoli su ibuprofenu ir viskas.aciu uz info

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai