To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Psichiatrinės ligoninės pacientas atsisveikina su ligoninės direktoriumi...

Psichiatrinės ligoninės pacientas atsisveikina su ligoninės direktoriumi, kuris jam sako:
- Na, dabar, tamsta, jau esi visiškai sveikas ir negalvoji esąs Napoleonas.
- Tikrai taip! Jūs mane visiškai išgydėte!
- Na, tai viso geriausio!
- Viso! Tik norėjau jūsų paklausti, ar man nereikės mokėti alimentų Žozefinai?

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis. Šis sindromas sukelia vaikui sunkių, nesugrąžinamų pakenkimų.

Peršalimas

Peršalimas - tai grupė ligų, kurias mes bendrai vadiname persišaldymu, peršalimo ligomis, ar tiesiog sakome: „sugripavau; pasigavau gripą". Tai - virusinės infekcijos, kurios panašios savo prigimtimi ir sukeliamais požymiais, tačiau turi ir nemenkų skirtumų. Nors gripą taip pat sukelia virusas, būtų klaidinga visas su peršalimu susijusias ligas vadinti „gripu".

Kaip susergama peršalimo ligomis?

Šias ligas sukelia virusai: rinovirusas, paragripo, sincitinis virusas, adenovirusas ir, žinoma, gripo-virusas (jį nagrinėsime atskirai). Šiomis infekcijomis užsikrečiama oro - lašeliniu keliu, o kartais per užterštus maisto produktus bei neplautas rankas.

Dažniausiai persišaldžius susilpnėja organizmo atsparumas ir virusai lengvai „prasmunka" ir sukelia būdingus požymius. Labiausiai šios ligos būdingos vaikams, nes jų imunitetas dar ne visiškai susiformavęs. Tačiau ir suaugę žmonės nėra nuo jų apsaugoti - ypač kai nusilpsta imunitetas (jau minėtas peršalimas, nuovargis, nepilnavertė mityba, stresas ir pan.).

Kuo jos skiriasi tarpusavyje ir kokiais požymiais pasireiškia?

  • Rinovirusas - dažniausias „peršalimo" kaltininkas. Jis dažniausiai apsiriboja nosies gleivine ir sukelia slogą (rinitą). Gali pakilti temperatūra, skaudėti galvą. Kartais ši liga koplikuojasi sinusitu. Liga pakankamai pavojinga naujagimiams ir kūdikiams.
  • Paragripo virusas sukelia slogą, kosulį, laringitą (užkimęs balsas). Pakyla temperatūra, gali skaudėti raumenis.
  • Sincitinis respiracinis virusas (SRV) taip pat sukelia slogą, kosulį, balso užkimimą, karščiavimą. Vaikams liga gali komplikuotis bronchitu ar bronchiolitu.
  • Adenovirusas sukelia slogą, karščiavimą, kosulį. Liga ypatinga tuo, kad jos metu parausta akių gleivinė, padidėja limfmazgiai, skauda gerklę.

Kaip liga diagnozuojama?

Virusą įmanoma nustatyti tam tikrais metodais, tačiau jie labai sudėtingi ir brangūs, todėl naudojami tik moksliniams tyrimams. Praktikoje jų neverta taikyti nes gydymas nuo viruso rūšies praktiškai nepriklauso.
Liga diagnozuojama remiantis požymiais ir atmetus kitas ligas. Būtina atlikti kraujo tyrimą, nustatyti uždegiminio baltymo kiekį.

Kaip gydomas peršalimas?

Kadangi daugumai virusų nėra specifinio priešvirusinio gydymo, šių ligų gydymas yra simptominis: gulimas režimas šiltoje, tačiau gerai vėdinamoje patalpoje, daug skysčių, vitaminas C, atsikosėjimą lengvinantys vaistai (nors jų poveikis abejotinas - geriau išgerti dvi stiklimes vandens vietoj vienos tabletės). Paragripo sukeltą infekciją pačioje ligos pradžioje galima gydyti specialiais priešvirusiniais vaistais - rimantadinu.

Ar gali peršalimas turėti sunkių pasekmių?

Atrodo tokios paprastos virusinės infekcijos kartais komplikuojasi bronchitu, plaučių uždegimu, sinusitu. Virusai gali patys patekti į plaučius, arba susilpnina vietinį imunitetą ir sudaro puikias sąlygas veistis bakterijoms. Norint išvengti komplikacijų, reikia laikytis griežto režimo, gulėti lovoje ir saugotis, stiprinti imunitetą. Pasikeitus ligos eigai, pasikeičia ir gydymo taktika - prisida antibiotikai ir kiti gydymo metodai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Laba diena. Mano vyrui išopervo snginą su bendra nejautra trečiadienį. namo išrašė penktadienį. tą patį vakarą pakilo temperatūra iki 38 laipsnių. dabar pastoviai laikosi 37-37,2 laipsniai. Jau 5-ta diena, o jis vis dar spjauna pūlius, ypač po to kai atsibunda po miego. Sako kad lyg jie leistųsi iš viršaus (nosiarykle). Ar tai normalu ar reikėtų sunerimti? Iš anksto dėkoju.

Reiketu kreiptis i LOR gydytoja.

ne kiekvienas zmogus supranta tokias frazes kaip "umines virusines respiracines infekcijos", kaip is tikruju sios ligos vadinasi. Liaudis jas vadina "persalimu" ar tiesiog "gripu", o cia greiciausiai paaiskinta taip, kad kiekvienas suprastu.

Tai kodel jos vadinamos "persalimo ligomis", jei jas sukelia virusai? Tai ir vadinkite virusinemis. Nezinote priezasties, sukelusios "persalimo liga", ta ir rasinejate standartus is pasenusiu vadoveliu. "Persalimo ligos" surištos ne su virusais(ju pilna visur visais metu laikais), bet su lipidu pokyciais, pasikeitus orams. Domekites is esmes, nes tokie straipsneliai yra beprasmiai - juose nera atsakymu, tik bendros frazes.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai