Naujausi straipsniai
Gydytojo priimamasis. Pacientas teiraujasi...Gydytojo priimamasis. Pacientas teiraujasi:
Vaistų paieška
|
Tyrimas: apie neištikimybę
2010, Spalis 22 - 07:22
Apie tai daug kalbėta ir vis dar kalbama. Neištikimybė. Šį kartą analizavau vyrų neištikimybę. Kodėl vyrai ryžtasi šiam žingsniui? Ar įmanoma visą gyvenimą išsaugoti vyrą šalia savęs? Kokie vyrai yra dažniau neištikimi? Ar neištikimybė priklauso nuo vaikų, išsilavinimo, darbo pobūdžio? Atsakymo į šiuos ir kitus klausimus ieškojau kiek neįprastu būdu. „40 metų išsilavinusi moteris - gydytoja - ieško taip pat išsilavinusio, protingo, tvarkingo vyro neįpareigojantiems santykiams." Štai tokį skelbimą įdėjau į kelias interneto svetaines. Per kelias dienas į šį skelbimą atsiliepė daugiau nei 100 vyrų. Taigi, moterys, kurioms virš 40, niekas dar neprarasta, nepraraskite pasitikėjimo savimi! Deja, trūkumas tas, kad atvirai deklaravau ieškanti neįpareigojančių santykių. Turbūt todėl 99 proc. atsiliepusių vyrų buvo vedę ar turėjo gyvenimo drauges. Aišku, mano tikslas ir buvo būtent ši kategorija - vedę, vidutinio amžiaus, ne paties žemiausio socialinio sluoksnio bei išsilavinimo vyrai. Kokio amžiaus vyrai kreipėsi?
Pastebėjimas: didžioji dalis vyrų buvo jaunesni už moterį, įdėjusią skelbimą! Kokia šių vyrų socialinė padėtis? Kaip jau minėjau, didžioji dalis vyrų - vedę ar turėjo drauges. Beveik visi neįpareigojančių santykių siekiantys vyrai turėjo vaikų. Vaikų neturėjo tik dauguma pačių jauniausių vyrų. Beje, ši kategorija vyrų dažniausiai gyveno su draugėmis. Beveik visi parašiusieji vyrai teigė turintys aukštąjį išsilavinimą. Dažniausios profesijos - ekonomistai, verslininkai ir inžinieriai. Svarbiausias klausimas - kodėl? Visų vyrų paklausiau: kodėl? Kodėl jie ieško santykių su kita moterimi, ko negauna šeimoje, ko neturi jų moteris? Vieni atsakymai buvo nuoširdūs, kiti - ne. Vienaip, ar kitaip, susidariau nuomonę, kad vyrai nelinkę analizuoti savo poelgių, santykių šeimoje. Daugelis net nebandė spręsti sunkumų šeimoje, ieškoti jų priežasties, o paprasčiausiai siekė atitrūkti nuo problemų... Kitos moters glėbyje. Didžioji dalis teigė, kad ypatingų problemų šeimoje nėra, ir pateikė stereotipinę priežastį: „norisi pabėgti nuo kasdienybės, paįvairinti pilką spalvą, atsipalaiduoti..." Tik keletas vyrų teigė, kad santykiai su žmona atšalę, kad žmonai labiau rūpi karjera, kad trūksta bendravimo su žmona. Vienas pašnekovas prasitarė, kad žmona dar santuokos pradžioje pasakė, kad jai sekso nereikia ir leido jo ieškoti už santuokos ribų. Kitas pretendentas teigė, kad su žmona susitarė duoti vienas kitam laisvę; jie nematą jokių problemų sekso ieškojime kitur, jei šeimoje jo neužtenka. Keli vyrai atvirai prisipažino, kad sutaria su žmona, ją myli, o kitos ieško dėl „blogos prigimties", dėl to, kad „reikia žaidimo", dėl to kad „paprasčiausiai toks blogas esu". Pasitaikė ir tokių, kurie kaltino žmoną, aplinkybes (pavyzdžiui, uošvę), teigė, kad pavargo nuo visų „blogybių, nukreiptų prieš juos" ir dėl to ieško meilužės. Vienas iš jų net įsižeidė, kai pasklausiau, ar bandė spręsti problemas su žmona. Anot psichologų, toks į aplinką spinduliuojamas pyktis ir agresija dažniausiai maskuoja paslėptus vidinius kompleksus, kurie ilgainiui gali pavirsti rimtais psichiniais bei fiziniais sutrikimais. Pastebėjimai ir išvados
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą