To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kaip manote, gydytojau, ar aš pasveiksiu...

- Kaip manote, gydytojau, ar aš pasveiksiu?
- Būkite ramus: jūsų liga – mano amatas.
- Vieną tokį ligonį jau gydau 10 metų.

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Užspringęs žmogus griebiasi sau už gerklės - tai tarptautinis Heimlicho gestas.

Tyrimas: testosteronas nesukelia agresijos

Naujo tyrimo rezultatai paneigė įsisenėjusį mitą, jog testosterono hormonas sukelia agresiją, praneša naujienų agentūra AFP.

Pasirodo, kad šis hormonas padeda siekti socialinio statuso gerinimo.

Tyrimo metu buvo stebimos 120 moterų. Jo rezultatai atskleidė, kad žmonės yra taip stipriai įsitikinę šio hormono poveikiu, jog manydami, kad jiems jis įšvirkštas testosteronas (nors to nebuvo), elgėsi agresyviai.

Testosteronas yra vyriškas hormonas, gaminamas daugiausia sėklidėse bei mažesniais kiekiais moterų kiaušidėse. Šis hormonas prisideda prie smegenų vystymosi bei lemia seksualinį elgesį.

Mokslininkai taip pat išsiaiškino, kad graužikams įšvirkštas testosteronas padidina jų agresyvumo lygį.

„Liaudies išmintis šiuos rezultatus apibendrina ir pritaiko žmonėms. Manoma, kad testosteronas žmones paveikia antisocialiai, egoistiškai ar net agresyviai", - teigia vienas iš tyrimui vadovavusių mokslininkų Christophas Eiseneggeris.

Kaip priduria JAV transliuotojas „ABC", ši „išmintis" buvo pritaikyta net teismo salėse, nes testosterono kiekis tapo vienu iš gynybos argumentu.

Tačiau Ciuricho (Šveicarija) ir Londono universitetų mokslininkai mano, kad testosteronas žmones veikia kitaip nei graužikus.

Eksperimento metu moterys, kurių testosterono kiekis buvo vienodas, turėjo derėtis dėl pinigų. Jeigu testosteronas veiktų taip, kaip tradiciškai manoma, daugiau šio hormono turintys žmonės derybose turėjo naudoti rizikingesnes ir pasekmių nepaisančias strategijas. „Tačiau tyrimo rezultatai šią nuomonę akivaizdžiai paneigia", - teigia mokslininkai.

„Eksperimento dalyviai, kuriems buvo įšvirkšta papildoma testosterono dozė, derybose elgėsi geriau, darė sąžiningesnius pasiūlymus nei tie, kurie vartojo placebą", - cituojami mokslininkai, kurių tyrimas paskelbtas žurnale „Nature".

„Gyvūnai yra paprasti socialiniai gyvūnai, jie savo statusą gali siekti įtvirtinti agresija", - tyrimo rezultatus komentuoja Ch. Eiseneggeris.

„Pasirodo, kad agresiją sukelia mitas apie testosterono poveikį", - priduria vienas iš tyrimo mokslininkų Michaelis Naefas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai