To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojais įkyriai pacientei...

Gydytojais įkyriai pacientei:
– Šiuo atžvilgiu medicina bejėgė.
– Viešpatie, kodėl?
– Jūs visiškai sveika.

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vidutinio spindžio arterijose spaudimas svyruoja apie 120-130 mm Hg (maksimalus, sistolinis spaudimas) ir 70-80 mm Hg (minimalus arba diastolinis spaudimas); skirtumas tarp sistolinio ir ...

Kaip gaminami prezervatyvai

„Ukrainoje veikia vienintelė prezervatyvų gamykla „Perfect", todėl, norėdama aprūpinti šalies gyventojus „gaminiu Nr.2 ", ji dirba ištisą parą. Prezervatyvų gamybos procesas prasideda nuo masės paruošimo - latekso - kaučiuko medžio sulčių, kurios atgabenamos iš Malaizijos", - rašoma dienraštyje „Komsomolskaja pravda".

Nosį „užėmė" aštrus amoniako kvapas

Į Ukrainos fabriką atgabentą lateksą iš Malaizijos tik pridedama komponentų, spartinantys vulkanizacijos procesą, kuriuo metu lateksas tampa tąsia, bet tvirta mase.

Kai kuriose šalyse prezervatyvai gaminami ir iš sintetinės medžiagos, pavyzdžiui, poliretano. Iš pažiūros, šios abi medžiagos panašios į polietileną, tačiau pastarasis - visai neelastingas ir ne toks tvirtas bei atsparus, kaip lateksas.

Norint patekti į Ukrainos prezervatyvų fabriko gamybos patalpas, reikia apsiauti specialiomis šlepetėmis ir apsivilkti chalatu. Tai - dar ne viskas. Pirmiausia jūsų paklaus: „Ar esate alergiškas amoniakui?" Kodėl, supratau vėliau, kai mes įėjome į cechą. Iš pradžių buvo nepaprastai sunku kvėpuoti. Nosį „užėmė" aštrus amoniako ir latekso kvapas. Akys ašarojo. „Gamyba visiškai automatizuota, todėl čia nuolat tūnoti - nebūtina, - aiškino fabriko pamainos vadovas Vladimiras Dobušas. - Operatorius stebi produkcijos gamybą per specialų langą iš kabineto anapus sienos."

Prezervatyvai džiovinami ant judančios grandinės

Ceche - dvi gamybos linijos. Jo gale matyti ilgos vonios, kurios pilnos latekso masės. Netrukus paaiškės, kad į šią masę panardinamos stiklinės kolbos. Norint pagaminti atitinkamo dydžio ir faktūros prezervatyvų, tam reikalui reikia ir skirtingų dydžių bei grublėto paviršiaus stiklinių kolbų.
Kai kolbos išnyra iš vonios, prezervatyvai - pusfabrikačiai pradedami džiovinti ant judančios grandinės. Suprantama, dalis latekso masės nuvarva nuo kolbos. Norint pagaminti itin ploną prezervatyvą, džiovinimo grandinė juda lėčiau, kad spėtų nuvarvėti daugiau latekso masės. Kol lateksas ant kolbų dar - permatomas, jo beveik nematyti.

Europietiškas standartas - 18,5 cm

Paskui kolbos pakartotinai panardinamos į vonias. Taip daroma dėl to, kad reikia gaminiui suteikti reikalingą storį. Dar paskui kolbos juda toliau. Kitas prezervatyvų gamybos etapas - tai besisukantis aplink prezervatyvą šepetėlis, kurio pagalba gaminio viršuje padaromas „žiedas" (įmova) ir pusfabrikačiai patenka į vulkanizacijos kamerą. Iš ten iškeliauja jau pusiau permatomi, pieno spalvos gaminiai. Toliau grandinė keliauja jau į kitą vonią, kur lateksas atmirksta ir prezervatyvas lengvai nusimauna nuo kolbos. Norėdami pagreitinti šį procesą, gamintojai į muilo mišinį įpila amoniako. Dar padedant ir atitinkamo stiprumo vandens srovei bei besisukantiems šepetėliams rezervuare, prezervatyvai lengvai nukrenta nuo kolbos.
Prezervatyvo europietiškas standartas - 18,5 cm.

Gaminiai - skalbiami ir džiovinami

Kitas etapas - baigiamasis. Aparatas, labai primenantis buitinę skalbimo mašiną, tik daug didesnė - skirta prezervatyvų „skalbimui". Būtina sąlyga: vanduo - kambario temperatūros, į kurį įpilama pudros, kad gaminiai nesuliptų, ir dezinfekuojamo tirpalo. Paskui prezervatyvai džiovinami tokiose pat mašinose, kurios stovi priešais. Prezervatyvų skalbimo ir džiovinimo procesai užima maždaug pusantros valandos.

Kokybė nustatoma iš šimto prezervatyvų

Paskui prasideda pati preciziškiausia ir atsakingiausia prezervatyvų gamybos dalis. Jie patenka į laboratoriją, kurioje atliekami kokybės tikrinimo testai. Pirmiausia iš 4 - 6 tūkst. gaminio partijos išrenkami šimtas vienetų. „Šito pakanka, kad būtų galima nustatyti visos partijos kokybę, - tikino Vladimiras. - Jei nustatoma, kad gaminio kokybė neatitinka normos, išbrokuojama visa partija". Be to, prezervatyvai - sveriami ir matuojamas jų ilgis. Kiekvienas gaminys turi sverti apie 1 gramą ir būti 18,5 - 19 cm. ilgio. Tai - europietiškas standartas, kuris, kaip buvo paaiškinta laboratorijos darbuotojų, turi didelę paklausą ne tik Ukrainoje, bet ir kitose šalyse. Todėl fabrikas bent jau artimiausiu metu neplanuoja gaminti nestandartinių dydžių prezervatyvų.

Į gaminį telpa apie 40 litrų oro

Laboratorijoje krūpčiojau nuo netikėtų sprogimo garsų. Paaiškėjo, kad tai sproginėjo prezervatyvai, kai buvo tikrinamas jų stiprumas ir tvirtumas. Iš šimto jau patikrintų ir pasvertų gaminių, išrenkami 5 - spaudimui ir apimčiai patikrinti. Todėl specialioje kameroje į prezervatyvą pripumpuojamas oras. Kai prezervatyvas sprogsta, prietaisas fiksuoja, kiek patalpinta oro į gaminį ir kiek jo (oro) išlaikyta. Mano akivaizdoje sprogęs prezervatyvas išlaikė 2,5 kilopaskalio spaudimą ir apie 40 litrų oro. Tuo tarpu ultraplonų prezervatyvų norma - 1,1 - 1,2 kilopaskaliai, o oro apimtis apie 18 litrų. „Apskritai vienai prezervatyvų partijai, perėjus visus kontrolės etapus, leidžiama iki 15 proc. broko, - tvirtino Vladimiras Dobušas. - Jei partija - „nesėkminga", t.y. broko procentas - didesnis, mes išmetame į šiukšlių konteinerius visą 4- 6 tūkst. prezervatyvų partiją, nes tolesnis tikrinimas ir įpakavimas tampa ekonomiškai nuostolingas." Beje, ant kiekvienos stiklinės kolbos yra įspaustas numeris, kuris atsispaudžia ir gaminio viršuje. Brokuoto prezervatyvo numeris - užrašomas. Jei brokas kartojasi ant tos pačios stiklinės kolbos, ji - pakeičiama kita.

Per gaminius praleidžiama elektros srovė

Sėkmingai praėjusi minėtus kontrolės etapus 4 - 6 tūkst. prezervatyvų partija siunčiama elektroniniam testavimui. Prie elektroninių testavimų mašinų sėdi operatoriai, kurie rankomis užmauna gaminius ant metalinių, prezervatyvo formos elektrodų ir prijungia prie prietaiso. Tada per juos perleidžiama elektros srovė, o kompiuteris fiksuoja: praleido prezervatyvas srovę ar ne. Gaminiai, praleidę elektros srovę, tampa broku. Likusieji - keliauja kitam patikrinimui. Ten išrenkami 30 vienetų. Jie taip pat rankomis užmaunami ant elektrodų. Tada pripildomi elektrolito tirpalu. Jei prietaisai fiksuoja, kad gaminiai praleidžia elektros srovę, vadinasi, juose yra mikroporų. Tada laikoma, kad visa partija yra netinkama ir keliauja į šiukšlyną. Tuo tarpu, jei kuri nors testą atliekanti mašina neaptiko šio broko, ji atiduodama į specialistų rankas patikrinimui ir remontui. Vladimiro teigimu, tokie atvejai būna reti. Vis dėlto dažniau po patikrinimo visa prezervatyvų partija - dezinfekuojama ir siunčiama į pakavimo cechą.

Prezervatyvai, „prailginantys malonumą"

Prieš tai, kol prezervatyvas užantspauduojamas, į pakuotę dozavimo prietaisu įlašinama aromatinio tirpalo ar aliejaus. Gamintojai, norėdami „prailginti malonumą", įlašina ir taip vadinamo „lidkaino" tirpalo, kuris veikia lyties organų nervines galūnes. Pakuotės kokybė taip pat tikrinama specialioje vaakuminėje kameroje.
Fabrikas dirba 24 valandas per parą, 3 pamainomis po 8 val. ir pagamina 17 mln. prezervatyvų per metus. Prieš pamainą fabriko darbuotojai būtinai turi nusiprausti po dušu, o pereidami į „sterilią zoną", apsirengia specialiais kombinezonais. Kas trys valandos fabrike - plaunamos grindys ir palaikomas atitinkamas drėgnumas, kad neatsirastų dulkių.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai