To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, ką jūs man patarsite...

- Daktare, ką jūs man patarsite?
- Valgykit žuvį. Joje daug fosforo.
- Bet aš noriu pasveikti, o ne švytėti, kaip kažkokia žuvis.

  • Nėštumo metu valgykite kepenis. Tačiau tai turi būti galvijo kepenys, pirktos iš patikimo ūkininko.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Naujausiais epidemiologiniais tyrimais įrody­ta, jog socialinė fobija pasireiškia 13,3 proc. įvairaus amžiaus žmonių. Tai trečiasis pagal pa­plitimą psichikos sutrikimas, po ...

Kava ir arbata siejamos su mažesne smegenų vėžio tikimybe

Kavos ir arbatos mėgėjams tikimybė susirgti labiausiai paplitusiu smegenų piktybiniu augliu gali būti mažesnė, rodo Europoje atliktas tyrimas.

Jis apėmė daugiau nei 0,5 mln. europiečių, o tyrimo išvados patvirtina neseniai JAV atlikto tyrimo rezultatus, kad kavos ir arbatos vartojimas sumažina tikimybę susirgti galvos smegenų glioma, kuri tarp suaugusiųjų sudaro apie 80 procentų visų piktybinių galvos smegenų auglių.

Tačiau tyrimo rezultatus mokslininkai vertina su didelėmis išlygomis.  „Rezultatai labai preliminarūs. Šis tyrimas neturėtų būti priežastis keisti suvartojamos kavos ar arbatos kiekius", sako tyrimo vadovė dr. Dominique Michaud, dirbanti JAV Providenso Browno universitete ir Karališkajame Londono koledže.

Net jei kava ir arbata turi tiesioginį ryšį su gliomos rizika, bendrasis poveikis visuomenei nebūtų didelis, praneša „Reuters Health". Smegenų augliai nėra dažni, ir Europoje jų dažnis yra 4-6 atvejai 100 tūkstančių moterų ir 6-8 atvejai 100 tūkstančiui vyrų.

Apskritai, tikimybė, kad žmogui per visą jo gyvenimą išsivystys piktybinis smegenų auglys yra mažesnė nei 1 procentas.

Tačiau pasak tyrėjų, jei didesnis kavos ir arbatos vartojimas kažkokiu būdu apsaugo nuo smegenų gliomos, tai gali padėti suprasti piktybinių auglių atsiradimo priežastis. „Bent dabar mes nedaug težinome, kas sukelia smegenų vėžį", sako dr. D. Michaud.
Tyrimui, kurio ataskaitą paskelbė žurnalas „American Journal of Clinical Nutrition", naudoti dešimties Europos šalių duomenys apie vėžio rizikos faktorius. Pradedant tyrimą, 521488 vyrai ir moterys, kurių amžius svyravo nuo 25 iki 70 metų, užpildė išsamius klausimynus apie savo sveikatą, maitinimąsi, fizinį aktyvumą, rūkymą ir kitus gyvenimo būdo aspektus.

Tiriamieji buvo stebimi 8,5 metų, ir per tą laiką glioma susirgo 343 vyrai ir moterys, o dar 245 nustatytas nepiktybinis smegenų auglys meningioma.

Tyrėjams palyginus daugiausia kavos ar arbatos vartojusius tiriamuosius su tais, kas šių gėrimų vartojo mažiausiai ar apskritai nevartojo, nustatyta, kad pirmosios grupės narių tikimybė susirgti glioma buvo trečdaliu mažesnė, net atsižvelgus į tokius faktorius kaip amžius ar rūkymas. Kavos ir arbatos įtaka meningiomai nenustatyta.
Mokslininkų nuomone, biologiškai galima paaiškinti, kodėl kava ir arbata gali turėti įtakos gliomos rizikai. Pavyzdžiui, neseniai laboratorijoje atliktas tyrimas parodė, kad kofeinas sulėtino gliomos formos glioblastomos vystymąsi. Be to, kava ir arbata turtingos antioksidantų, kurie padeda kūno ląsteles apsaugoti nuo žalos, dėl kurios susergama vėžiu ir kitomis ligomis.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai