To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Matai tą gydytoją?...

- Matai tą gydytoją?
- Aha, o kas yra?
- Jis išgydė mano žmoną nuo visų ligų iškarto.
- Bet tai nesąmonė.
- Sąmonė, tikrai sąmonė
- Kokiu būdu jis tai padarė?
- Jis pasakė jai, kad visos ligos - senatvės požymis.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Butanas 2004 m. lapkritį tapo pirmąja valstybe pasaulyje, kurioje visiškai uždrausta prekyba tabako gaminiais. 2005 m. buvo uždrausta rūkyti.

Sveikatos ministerija ima taupyti nuo tyrimų

Išgyvenant sunkmetį gydymo įstaigoms už tikslius, bet brangius tyrimus gali būti apmokama ne pagal pacientų poreikį, o biudžeto išgales, praneša LTV naujienų tarnyba.

Iki šiol gydymo įstaigos brangius tyrimus - genetinį, kraujo krešėjimo, magnetinį rezonansą, kompiuterinę tomografiją - darydavo pagal pacientų poreikius. Prasidėjus sukmečiui, sveikatos apsaugos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo už šiuos brangius tyrimus bus apmokama ne tiek, kiek ligoninės jų padarė, bet tiek, koks bus to mėnesio privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas.

Esą sunkiai prognozuojant pajamų surinkimą kol kas brangius tyrimus gydymo įstaigos turėtų teikti limituotai.

„Sveikatos apsaugoje yra populiarus toks kalumbūras, kad jei ligoninėje yra lova, tai bus ir ligonis paguldytas, todėl ir šiuo atveju, praktika rodo, kad ne visais atvejais buvo reikalingi tokie tyrimai", - aiškina Valstybinės ligonių kasos atstovas Kazys Žilėnas.

Statistika rodo, kad tikslių, tačiau brangių tyrimų gydymo įstaigos atlieka vis daugiau. 2001-aisias jiems apmokėti prireikė 41 mln. Lt, o pernai - jau penkiskart didesnės sumos, o tai neva reiškia, kad gydymo įstaigos gali ir piktnaudžiauti, teikdamos kuo daugiau brangiai mokamų paslaugų, todėl kaip ir kai kuriose kitose šalyse įvedus savireguliacijos mechanizmą tikimasi suvaldyti padėtį.

Tačiau patys medikai tvirtina, kad brangių, kaip ir visų kitų, tyrimų atliekama vis daugiau, nes tobulėja gydymo metodai.

„Kada reikia atlikti brangią procedūrą, apsprendžia ir teisės aktai, kurie įgalioja tai daryti, ir tai atliekama. Mes tampame civilizuotesni, gydome ir tiriame sudėtingesnius susirgimus", - sako Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės direktorius Juozas Raistenskis.

Gydymo įstaigų teigimu, ir iki šiol tyrimų finansavimas vos atitiko savikainą.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai