To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Anoreksikų palata. Antrame aukšte seselė siurbia grindis...

Anoreksikų palata. Antrame aukšte seselė siurbia grindis. Iš pirmo aukšto pasigirsta balsas:
- Išjunkit siurblį, Juozą prie lubų prisiurbėt!

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Sveikata priklauso: 40 proc. - nuo gyvenimo būdo; 30 proc. - nuo aplinkos, 20 proc. - nuo paveldėjimo ir 10 proc. - nuo gydomosios medicinos.

Kad infragarsas netaptų mūsų sveikatos priešu

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas patvirtino Lietuvos higienos normą „Infragarsas ir žemo dažnio garsai: ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose". Šis teisės aktas parengtas siekiant valdyti infragarso ir žemo dažnio garsų neigiamą poveikį žmonių sveikatai. Higienos normos įsigaliojimo terminas - nuo 2010 m. sausio 1 d. Taip užtikrinamas laikas būtinoms administracinėms procedūroms atlikti, laboratorinei įrangai įsigyti ir kt.

Kaip teigia normą rengusios tarpžinybinės darbo grupės vadovas, Valstybinio aplinkos sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorius Erikas Mačiūnas, žmonės negirdi infragarso ir žemo dažnio garsų, tačiau juos jaučia. „Klausimas tapo aktualus Sveikatos apsaugos ministerijai tiriant gyventojų skundus dėl stambiųjų pramonės objektų ir ypač besiplečiančių vėjo jėgainių parkų, - pažymi E. Mačiūnas. - Bendruomenių, kur netoli pastatytos vėjo jėgainės, nariai pradėjo skųstis miego sutrikimais, galvos skausmais ir svaigimu, atsiradusiu neaiškios kilmės nerimu, noru pasišalinti iš tos vietos, kur sklinda infragarsas ir žemo dažnio garsai".

Ši norma yra privaloma juridiniams ir fiziniams asmenims, projektuojantiems, statantiems bei eksploatuojantiems gyvenamuosius ir visuomeninės paskirties pastatus, rekonstruojantiems, kuriantiems technologijas, gaminantiems buitinius prietaisus ar įrangą, organizuojantiems muzikinius ir kitus masinius renginius ir pan.

Nustatyta, kad kai kurie žemo dažnumo garsai arba infragarsai veikia neigiamai: 37 Hz dažnio garsas sukelia širdies, plaučių ir skrandžio sutrikimus, dėl dažnai girdimo 16 Hz dažnio sutrinka skrandžio veikla. Pažymėtina, kad labai žemus ir aukštus garsus, esančius už girdėjimo ribos, galime justi visu kūnu, kaip mechaninę vibraciją, šilumą ir pan.

Žemesni nei 16 Hz dažnio garsai žmogui yra kenksmingi, sukelia nepagrįstą baimę, nerimą, nuovargį, "jūros ligos" simptomus, gali pakenkti regėjimui ir tapti rimtų sveikatos sutrikimų priežastimi. Ypač pavojingas 7 Hz dažnio infragarsas, nes būdamas netoli mūsų kūno organų, gali sutrikdyti širdies ar smegenų veiklą. Infragarsą skleidžia mašinos, gamtos stichijos - audra, žemės drebėjimai, uraganai ir t.t. Važiuojant automobiliu 100 km per valandą greičiu, kyla stiprus 16 Hz dažnio negirdimas garsas. Štai kodėl tolimos kelionės taip vargina. Nuo infragarso sunku pasislėpti, nes pagal savo bangos struktūrą jis turi savybę linkti už pasitaikančių kliūčių ir plinta toli.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai