To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Į ligoninę atveža vyrą su peiliu po mentim...

Į ligoninę atveža vyrą su peiliu po mentim. Gydytojas priimamajam užjausdamas klausia:
- Skauda?
- Tik kai juokiuosi...
   

  • Nėštumo metu valgykite kepenis. Tačiau tai turi būti galvijo kepenys, pirktos iš patikimo ūkininko.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žodis autopsija (skrodimas, sekcija) graikų kalboje reiškia: auto - aš, pats, opsis - stebiu - aš stebiu, įvertinu savo akimis, apžiūriu.

Gripas – ne peršalimas

Artėja metas, kai reikėtų pasirūpinti apsauga nuo gripo. Tai labai užkrečiama ūmi virusinė liga, sekinanti organizmo imuninę sistemą, sukelianti pavojingas komplikacijas - plaučių uždegimą, bronchitą, vidurinės ausies uždegimą, miokarditą, encefalitą bei kt., kurios kartais tampa ir mirties priežastimi. Kasmet gripu perserga 5-10 procentų gyventojų. 2007 metais Vilniaus apskrityje užregistruoti 143 tūkst. 622 susirgimai ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, iš jų - 12 tūkst. (8,4 proc.) susirgimų gripu, Vilniaus mieste - 94 tūkst. 825 susirgimai ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, iš jų - 4543 (4,8 proc.) - gripu. Praėjusiais metais ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis persirgo 18,3 proc., gripu - 1,5 proc. apskrities gyventojų, vilniečių - 17,1 proc. ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, gripu - 0,8 proc.

Pasak Vilniaus visuomenės sveikatos centro vyr. specialistės Dalios Vaičiulienės, gripo virusas - labai kintantis ir sukeliantis epidemijas. Skiepijimasis - efektyviausia profilaktikos priemonė nuo gripo ir jo komplikacijų. Skiepytis reikia kasmet, kadangi kiekvienais metais keičiasi cirkuliuojančių gripo virusų antigeninė struktūra, ilgalaikė apsauga neįgyjama.

Spalio - lapkričio mėnesiai - tinkamiausi skiepytis patiems ir jūsų vaikams. Vakcinacijai naudojama inaktyvuota (negyva) vakcina, jos sudėtyje yra negyvi, negalintys sukelti ligos, virusai.

Įskiepijus vakciną, žmogaus organizme prasideda kompleksas imuninių reakcijų, dėl kurių susidaro apsauginiai mechanizmai, imuninė atmintis. Vakcinos sukeltiems apsauginiams mechanizmams susidaryti būtinas tam tikras laikas, todėl skiepytis patariama bent mėnesį prieš gripo pakilimo sezoną (Lietuvoje jis būna gruodžio - kovo mėnesiais), t.y. spalio - lapkričio mėnesiais, verta ir vėliau. Pasiskiepijus imunitetas susiformuoja po 2 savaičių, bet didžiausias antikūnų kiekis susidaro 4-6 savaitę po skiepijimo.

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse, naudojamos saugios ir efektyvios vakcinos. Pasaulio sveikatos organizacija kiekvienais metais stebi, prognozuoja labiausiai paplitusias viruso padermes ir rekomenduoja būsimojo sezono vakcinos antigeninę sudėtį. Vakcinacijos efektyvumas priklauso nuo žmogaus amžiaus, jo imuninės sistemos, nuo vakcinos sudėtyje esančių ir cirkuliuojančių gripo virusų atitikimo.

- Vakcina galima skiepyti vaikus nuo 6 mėn. amžiaus ir suaugusiuosius, - primena vyr. specialistė Dalia Vaičiulienė. Gripas ypač pavojingas pagyvenusiems žmonėms, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, bei asmenims, priklausantiems rizikos grupėms: slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninių arba skyrių, globos institucijų pacientams, suaugusiems ir vaikams, vyresniems kaip 6 mėn., sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių sistemos, plaučių ligomis, bronchine astma, metabolinėmis, inkstų ligomis, asmenims, kuriems yra imunodeficitinė būklė, vyresniems kaip 6 mėn. kūdikiams, vaikams ir paaugliams, nuolat vartojantiems aspiriną, moterims, kurioms gripo sezono metu bus 3-9 nėštumo mėn., asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir globos institucijų darbuotojams, rizikos grupių asmenų šeimų nariams bei kitiems sąlytį turintiems asmenims. Taip pat kūdikių iki 6 mėn. tėvams ir kitiems namiškiams, turintiems su jais sąlytį, asmenims, dirbantiems darbą, kurio metu susiduriama su dideliu žmonių skaičiumi (mokytojai, pardavėjai, visuomeninio transporto vairuotojai ir kt.) rekomenduojama skiepytis neatidėliotinai.

Šiemet nemokamai numatoma skiepyti rizikos grupėms priklausančius asmenis: vyresnius nei 65 metų amžiaus žmones ir sergančiuosius lėtinėmis ligomis (širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ir kt.), nepriklausomai nuo amžiaus; asmenis, gyvenančius socialinės globos ir slaugos įstaigose.
Šiuolaikinės vakcinos nuo gripo yra gerai toleruojamos. Kartais pasitaiko povakcininių reakcijų, tačiau jos būna lengvos ir per kelias dienas praeina be gydymo. Jei paskiepytasis suserga virusine infekcija - jis jau buvo užsikrėtęs kitu virusu. Padidėjus temperatūrai daugiau kaip 38º C reikėtų kreiptis į gydytoją.

Gripo vakciną galima skiepyti kartu su kitomis vakcinomis, tik į skirtingas kūno vietas. Negalima skiepyti, jei žmogus yra jautrus kiaušinio baltymui ar kitoms vakcinos sudėtinėms dalims bei yra buvusi sunki alerginė reakcija po anksčiau įskiepytos gripo vakcinos. Sergantys ūmia infekcija ar karščiuojantys gali būti skiepijami tik išnykus ligos simptomams.

Lietuvoje, lyginant su Vakarų Europos šalimis, kasmet nuo gripo pasiskiepija nedaug žmonių, tačiau skiepai padeda ne tik nesusirgti, išvengti gripo komplikacijų, kurios kartais tampa ir mirties priežastimi, bet ir sutaupyti pinigų, kuriuos išleistume vaistams ar prarastume nedirbdami.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai