To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vyksta konferencija. Pranešėjas...

Vyksta konferencija. Pranešėjas:
- Dvidešimtojo amžiaus žudikai įvykdydavo savo žiaurius nusikaltimus po gydymo psichiniais vaistais. Ar kas turi kokių pastabų?
- Kokių pastabų?! Nėra vaistų be pašalinių poveikių! - pasigirdo balsas iš auditorijos.

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Fetalinis alkoholio sindromas (arba alkoholinė embriopatia) suprantamas kaip vaikų sutrikimas, sukeltas dėl pernelyg didelio ar ilgalaikio alkoholio vartojimo nėštumo metu.

Priežastys atsisakyti kavos

Kava, be jokios abejonės, yra vienas populiariausių gėrimų pasaulyje. Milijonai žmonių be jo negali būti nė dienos. Tik vargu ar jie prisimena, kad gėrimas iš skrudintų kavos pupelių gali būti žalingas sveikatai. Juolab kad kofeino trauka tam tikromis aplinkybėmis gali tapti nevaldoma, taigi ir žala organizmui - dar didesnė.

Neigiamas kavos poveikis sveikatai gali būti labai įvairus.

1. Kava ir kepenys - nesuderinami. Gydytojai hepatologai teigia, kad kava ardo kepenis per jų enzimus (molekules, greitinančias cheminius procesus žmogaus organizme).

Patekęs į organizmą kofeinas priverčia enzimus smarkiau dirbti jį skaldant, todėl kitos į kraujotaką patenkančios medžiagos lieka be fermentų „dėmesio". Taip sumažėja kepenų funkcijos - t. y. detoksikacijos - veiksmingumas, ir organizmas prasčiau apvalomas.

Vienas du puodeliai kavos per dieną yra norma, ją viršijus gali sutrikti viso organizmo darbas. Medikai pataria trečią, ketvirtą, penktą ir kitus puodelius kavos pakeisti mineraliniu vandeniu - geriausia, žinoma, negazuotu.

2. Tegyvuoja...haliucinacijos! Kai kurie mokslininkai mano, kad kava piktnaudžiauja žmonės, kuriems pabodo realybė. Yra duomenų, kad geriantieji daug kavos dažnai pradeda regėti „vaiduok-lius" ir girdėti keistus balsus.

Didžiojoje Britanijoje atlikto tyrimo metu studentams buvo siūloma išgerti septynis ir daugiau puodelių tirpios kavos per dieną. Paaiškėjo, kad jauniems žmonėms vaizdinės arba garsinės haliucinacijos pasireiškė triskart dažniau nei eksperimento dalyviams, išgerdavusiems po vieną puodelį kavos per dieną.

Tad jeigu kartais ir jus aplanko jausmas, kad namuose esate ne vieni, apribokite savo apetitą kofeinui.

3. Nėštumas ir kava. Mokslininkai išsiaiškino, kad išgeriant per dieną daugiau kaip 200 ml, arba maždaug du puodelius, natūralios pupelių kavos persileidimo rizika padidėja dukart. Kito tyrimo rezultatai parodė: jeigu būsimoji mama per dieną išgeria daugiau kaip 100 ml kavos, kūdikio svoris būna mažesnis. O mažas naujagimio svoris gali būti vienas iš ženklų, kad ateityje vaikas turės sveikatos problemų.

4. Kava ir miegas. Įrodyta: nuo kavos miegas būna neramus. Iš vakaro sunkiai užmiegama, pernakt net keletą kartų nubundama, gali net prasidėti nemiga. Dieną dėl neišsimiegojimo juntamas nuovargis, organizmas sparčiai netenka jėgų.

Kai kurie specialistai sako, kad pradėdami dieną puodeliu kavos mes trikdome natūralų energinį organizmo ciklą. Esą rytais mūsų organizme ir taip būna daugiau hormono kortizolo - natūralaus biologinio energotoniko, padedančio nubusti, išsiropšti iš lovos ir imtis kasdienių darbų. O štai kava, kurią mes maukiame visą dieną kaip tonizuojamąjį energinį gėrimą, suardo natūralų aktyvumo ciklą ir mūsų vidinis biologinis laikrodis išsiderina.

5. Priklausomybė nuo kavos. Dauguma mūsų kavą geriame tonusui pakelti. Tačiau ne visi žinome, kad praėjus tam tikram laikui kofeinas ima pasisavinti daugiau energijos, nei duoda pats.

Jeigu jūsų organizmas „prašo" daugiau nei dviejų puodelių kavos per dieną, tai jau problema. Nuolatinis kofeino poreikis, jei jo nepatenkinama, sukelia dirglumą, nerimą, mieguistumą, net depresijos priepuolius. Toks psichologinis ir fizinis diskomfortas pasireiškia kas 3-3,5 valandos, kai tik kofeino poveikis organizmui susilpnėja.

6. Dehidracija. Kofeinas - vidutinio stiprumo skysčius varančioji priemonė. Kad skysčių balansas organizme būtų normalus, būtina per dieną išgerti 6-8 stiklines vandens.

Ne visiems žinoma, kad didelės kavos dozės pasižymi dar ir vidurius laisvinamu poveikiu, o tai ne visada būna į sveikatą (ypač žmonėms, sergantiems dirgliosios žarnos sindromu). Nuo per didelio kavos kiekio sutrinka ir mikroelementų, kitų naudingųjų medžiagų pusiausvyra organizme. Kofeinas „nesutaria" su mums gyvybiškai svarbiu kalciu. Tad jei mėgstate gerti kavą, teks pamėgti gerti ir vitaminus.

7. Antinksčių veiklos sutrikimas. Jeigu nuolat jaučiatės išsekę ir greitai pavargstate, nesistebėkite, kad jūsų negalavimo kaltininke gali būti kava. Kaip jau minėta, šis gėrimas palaiko aukštą streso hormonų, tokių kaip kortizolas ir adrenalinas, kiekį kraujyje. Hormonai, kurie turėtų išsiskirti tik ištikus dideliam stresui, patenka į kraują kas kartą geriant kavą ir verčią organizmą nuolat būti „specialiosios parengties".

Kuo daugiau geriate kavos, tuo daugiau išsiskiria streso hormonų, tuo labiau vargsta jūsų antinksčiai. O sutrikus jų veiklai pradeda persekioti nuovargio ir išsekimo jausmas.

8. Kava dantims - ne draugė. Sodrią kavos spalvą, išgaunamą skrudinant kavos pupeles, užtikrina gėrime esantis stiprus dažiklis. Niekam ne paslaptis, kaip sunku išvalyti kavos dėmes iš drabužių ar baldų apmušalų. Tai gal vertėtų dažniau susimąstyti, ką ši dažanti medžiaga daro mūsų dantims?

9. Nuodinga kava? Kavoje yra eterinių aliejų, trikdančių kraujagyslių veiklą, todėl ji didina širdies kraujagyslių ligų riziką. Be to, kavos pupelės kaupia pesticidus, gausiai naudojamus kavos plantacijose dirvai tręšti. Iš tokių pupelių pagaminta kava skatina toksinių medžiagų kaupimąsi organizme, pažeidžia imuninę sistemą ir sukelia osteoporozę (nes išeikvojamos kalcio atsargos).

Bet jeigu niekaip negalite apsieiti be šio aromatingo gėrimo ir neišgėrę puodelio kavos iš ryto nesijaučiate žmogumi, verčiau rinkitės ekologiškų kokybiškų rūšių kavą. Mėgaukitės ja nuosaikiai, be to, pasistenkite per dieną gerti kuo daugiau vandens.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai