Naujausi straipsniai
Gydytojas klausia jaunos medicinos sesers, stovinčios kampe ir labai nusiminusios...Gydytojas klausia jaunos medicinos sesers, stovinčios kampe ir labai nusiminusios:
Vaistų paieška
|
Kaip pabėgti nuo senatvės
2010, Liepa 10 - 08:20
Patarimai tiems, kurie ir taip viską žino, bet nesivadovauja. Keisti gyvenimo būdą niekada ne per vėlu. Juo anksčiau pradėsite,juo daugiau sveikatos metų gausite dovanų ir tuo lengviau bus kovoti susenatve. Vasara tam tinkamiauias laikas: dauguma atostogaujame, visidaugiau judame ir būname lauke, galime sveikiau maitintis. Sekite savo svorį! Bandymai su gyvūnais įrodė, kad kalorijų sumažinimas, neatsisakant būtinų maisto medžiagų, ilgina gyvenimo trukmę. Mokslininkai tvirtai įsitikinę, kad liesesni žmonės gyvena ilgiau, vadinasi, kalorijų mažinimas - svarbi ilgaamžiškumo prielaida. Nusistatykite savo kūno masės indeksą (KMI). Jį apskaičiuoti galima taip: KMI - tai svoris (pvz., 75 kg), padalytas iš skaičiaus, kurį gauname ūgį metrais pakėlę kvadratu. (Jei ūgis 1,70 m, tai 1,7 pakėlę kvadratu (1,7 x 1,7) gauname 2,89). Svorį (75) padalijame iš gauto skaičiaus (2,89) ir KMI gauname 26. Taigi, jei svoris - 75 kg, ūgis - 1,70 m, o KMI - 26, tai reiškia, kad šio žmogaus svoris yra per didelis. Apskaičiavę savo KMI, galite pasitikrinti lentelėje, ar jūsų svoris yra normalus.
Beje, pagyvenusiems žmonėms svorį mažinti reikia pamažu, tai daryti greitai - pavojinga. Valgykite sveikai!
Sportuokite! Fizinius pratimus darome tam, kad organizmas pajustų, jog mums yra reikalingas kiekvienas organas, kiekvienas raumuo. Pratimai skirstomi į dvi grupes:
Kovojant su senatve, reikia daryti abiejų rūšių pratimus. Tačiau nepersistenkite, nes sportininkai profesionalai sensta dar greičiau! Bet kuriam sveikam žmogui užtenka pasportuoti kasdien po 30 minučių. Darant jėgos pratimus, organizmui reikia 2-3 dienų poilsio. Taigi juos reikia atlikti 2-3 kartus per savaitę. Išnaudokite kiekvieną galimybę nors kiek pajudėti - eikite pėsti, lipkite laiptais, dirbkite fizinį darbą. Iš tiesų fiziniai pratimai neleidžia senti ne tik kūnui, bet ir smegenims - skatina juos veikti, gerina atmintį. Žinoma, reikia ir protą lavinančių pratimų. Būkite aktyvūs! Dirbkite, kiek galite, domėkitės viskuo, kas nauja, skaitykite. Labai svarbu jausti, kad esi kažkam reikalingas. Jei žmogus padeda kitam, jėgų atsiranda dvigubai daugiau, o jei pasijunta niekam nereikalingas - nusimena, nuliūsta, puola į depresiją. Įsimylėkite! Įsimylėjusiems žmonėms pagerėja endokrininių liaukų veik-la, pagerėja imunitetas, suaktyvėja netgi protinė veikla, praeina visos ligos. Vieniši žmonės sensta kur kas greičiau. Jei esate vienišas, bent jau nusipirkite šunį - tai vienintelis būdas nusipirkti meilę. Bendraukite su jaunimu, nes senus žmones nepastebimai veikia jų skleidžiami feromonai, kurie gerina endokrininės sistemos veiklą. Mokykite savo anūkus, padėkite jiems ruošti pamokas. Nuo to geriau bus ir jiems, ir jums, nes yra du būdai išlaikyti proto aštrumą - mokyti ir mokytis. Būkite optimistai! Geranoriški, nepikti, optimistiškai nusiteikę žmonės gyvena ilgiau už kitus net septyneriais metais. Tačiau, kaip sakė garsus anglų rašytojas Bernardas Šou, nebandykite gyventi amžinai, jums nepavyks.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą