To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Stomatologas sako...

Stomatologas:
- Štai ir viskas, paciente, va Jūsų dantis!
Pacientas:
- Ačiū, gydytojau, o va Jūsų kėdės rankena...

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Du didelės apimties genetiniai tyrimai patvirtina, kad dabartinis žmogus yra kilęs iš Afrikos ir migravęs į Europą, Aziją, o vėliau ir į Ameriką.

Gydymą patikėję valstybei, sveikatą stiprinkite patys

Ne vienam, sergančiam ūmine ar lėtine liga arba tiesiog norinčiam sustiprinti sveikatą, kilo klausimas - kaip patekti į sanatoriją? Ar priklauso sąžiningai dirbusiam ir mokesčius mokėjusiam žmogui nemokamai pasinaudoti nemažai kainuojančiomis reabilitacinėmis paslaugomis? O gal tik liga gali atverti galimybę reabilitacijai? Apie reabilitacinio gydymo tvarką kalbamės su Respublikinės Šiaulių ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Laima Rindzevičiene.

Galimybę reabilitacijai atveria rimta liga

Reikėtų užmiršti seniau galiojusią nuostatą, kad sanatorija - tai poilsis jūsų pamėgtame kurorte, nes, anot gydytojos, tai neturi nieko bendra su reabilitacija, kurią remia valstybė. Reabilitacinis gydymas, priklausantis nuo žmogaus funkcijų sutrikimo, yra normalaus gydymo tąsa, kurį rekomenduoja gydantis gydytojas, reabilitologas ir specialistas. „Daugelis klaidingai mano, kad atėjus atostogų metui sustiprinti sveikatą išvyks į sanatoriją, o už paslaugas sumokės valstybė. Lietuvos reabilitacijos, SPA centrai, gydyklos, reabilitacijos ligoninės ir kt. poilsio ir reabilitacijos įstaigos, anksčiau vadintos sanatorijomis, pakeitė ne tik pavadinimą, bet ir profilį. Reabilitacija tapo viena iš aktyviausių gydymo rūšių, todėl vykstant reabilitacijai reikėtų nusiteikti ne poilsiui, o aktyviam gydymo procesui, - pataria medikė. - Pagirtina, kad žmonės rūpinasi savo sveikata ir iš anksto ją stiprina, tačiau tai daryti turi savo lėšomis, o ligonių kasų kompensuojamos pažymos apie gydymo apmokėjimą išduodamos po rimtų ligų, operacijų ar traumų. Vadinasi, prieš išvažiuodamas tęsti gydymo į pasirinktą reabilitacijos centrą pacientas turi būti gydytas stacionare."

Reabilitacija prasideda ligoninėje

Gerai žinoma, kad kuo anksčiau pradedama reabilitacija, tuo geresnių rezultatų galima tikėtis, todėl jau kitą dieną į stacionarą paguldyto paciento būklę įvertinęs gydytojas reabilitologas skiria pirmąjį reabilitacijos etapą. Reabilitacija, anot medikės, yra ne tik slauga ir masažas. Ja rūpinasi reabilitacijos specialistų komanda, kurią sudaro kineziterapeutas, socialinis darbuotojas, logopedas, psichologas, socialinis darbuotojas, ergoterapeutas, masažuotojas, fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojos. „Kartais net ir visų šių specialistų didelių pastangų dėka gerų rezultatų negalima pasiekti dėl sunkios ligonio būklės, tuomet tokie ligoniai, pasibaigus stacionariniam gydymui, išvyksta į slaugos ligoninę arba į namus", - sako reabilitologė.

Į antrą reabilitacijos etapą gali būti nukreipti tik tie pacientai, kurie buvo gydomi stacionare ir kurių liga įtraukta į indikacijų reabilitacijai sąrašą. Apie tolesnį gydymo poreikį sprendžia pacientą gydęs gydytojas, remdamasis reabilitologo rekomendacija. Anksčiau vykimas į antrą reabilitacijos etapą buvo ribojamas dėl lėšų stygiaus, dabar šia paslauga gali pasinaudoti visi, kuriems iš tiesų jos reikia. „Tęsti gydymo į pasirinktą reabilitacijos įstaigą pacientas turi vykti iš karto po gydymo stacionare, o ne kada užsinorėjęs, pvz., po penkių mėnesių", - primena reabilitologė.

Vietą, kur tęsti gydymą, galite pasirinkti patys, t. y. vykti į Palangą, Druskininkus, Birštoną, Likėnus, Šventąją ar Respublikinės Šiaulių ligoninės reabilitacijos stacionarą. Jums teks pasiskambinti, kad sužinotumėte, ar yra laisvų vietų. Respublikinės Šiaulių ligoninės reabilitacijos skyrius priima pacientus po insulto, sąnarių protezavimo, daugybinių traumų, galvos smegenų traumų, sąnarių ligų, stuburo operacijų.

Jei paciento būklė tokia, kad jis geba savarankiškai atvykti į procedūras, reabilitacija (antrasis etapas) bus tęsiama ambulatoriškai, t. y. kasdien atvykstant į ambulatorinės reabilitacijos centrus. Šiauliuose yra Respublikinės Šiaulių ligoninės Ambulatorinės reabilitacijos centras ir Šiaulių reabilitacijos centras, todėl nenorintys arba negalintys išvykti iš savo miesto šiauliečiai turi galimybę tęsti gydymą netoli savo namų. „Čia pacientai patenka po gydymo stacionare arba iš šeimos gydytojų kabineto po reabilitologo konsultacijos. Žinoma, paūmėjusi liga turi būti įrašyta į indikacijų ambulatorinės reabilitacijos sąrašą", - sako gydytoja.

Ambulatoriniu reabilitaciniu gydymu pacientas gali pasinaudoti bet kurioje Lietuvos ambulatorinėje reabilitacinėje gydymo įstaigoje, savarankiškai pasirinkdamas ją pagal savo ligos profilį. Už gydymo procesą sumoka ligonių kasa. Jei siunčiamas ambulatorinei reabilitacijai pacientas nori gydytis kitame mieste, už nakvynę ir maistą, jeigu pageidauja ten nakvoti ir maitintis, turi sumokėti pats. Kainos, kurias sąlygoja sezoniškumas ir ligonių srautai, reabilitacijos centruose gali būti skirtingos, tačiau kurortinių vietovių klimatas ir ramybė, anot reabilitologės, įvairiais metų laikais turi savo privalumų.

Savo pageidavimu ir lėšomis

Tie žmonės, kurie rūpinasi savo sveikata ir nori ją sustiprinti, į pageidaujamą sveikatos centrą ar sanatoriją vyksta savo lėšomis. Atvykusį į sveikatos centrą pacientą apžiūri gydytojas ir sudaro procedūrų programą. Kad būtų paprasčiau gydytojams parinkti tinkamas procedūras, reabilitologė pataria prieš vykstant į pasirinktą centrą pasiimti medicininį išrašą iš savo šeimos gydytojo.

Savarankiškai galite pasinaudoti ir SPA centruose teikiamomis paslaugomis. Dabar, anot reabilitologės, ypač populiarios savaitgalio programos. „Norėčiau pabrėžti, kad ligonių kasos už stacionarinį reabilitacijos gydymą apmoka tik sunkiems ligoniams. Pacientams, kuriems skiriamas ambulatorinis reabilitacinis gydymas, ligonių kasos kompensuoja reabilitacijos išlaidas tik už suteiktas gydymo paslaugas. Žadantys stiprinti sveikatą savo pageidavimu, už visas jiems suteiktas paslaugas turi susimokėti patys", - tvirtina medikė.

Vaikai nori sirgti vasarą

Vaikams siuntimai reabilitaciniam gydymui nekvotuojami. „Praktiškai kiekvienas vaikas galėtų vykti į reabilitaciją", - tvirtina medikė. Daugiausiai tokių siuntimų pageidaujama vasaros mėnesiais, nes mokyklinio amžiaus vaikams gydytis patogiausia per vasaros atostogas. Nepaisant to, kad vaikams, kaip ir suaugusiesiems, reabilitacinis gydymas skiriamas iškart po persirgtos ligos, o išrašyta pažyma galioja tik savaitę, tėvai nenori, kad jų vaikai praleistų pamokas, todėl reikalauja reabilitaciją ar sveikatą grąžinantį gydymą skirti jiems patogiu metu. Deja, Lietuvoje esantys vaikų reabilitacijos centrai nėra pajėgūs priimti visų norinčiųjų būtent vasarą. Siuntimą prie savo atostogų derina ir pačių mažiausių pacientų tėveliai, tad ne visi, kuriems iš tiesų tuo laiku būtina, gali išvykti į reabilitaciją, nes vasarą, anot reabilitologės, norinčiųjų sveikatos susigrąžinti eilė - begalinė.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai