Naujausi straipsniai
Žmogeliui būrėja išpranašavo, kad jis mirs dėl ginčo...Žmogeliui būrėja išpranašavo, kad jis mirs dėl ginčo. Daug metų jis stengėsi su visais sutarti, ir tai jam sekėsi. Bet kartą žmogelis susirgo ir pakliuvo į ligoninę. Susirinko gydytojų konsiliumas ir ėmė aptarinėti jo ligą. Vienas sako viena, kitas - kita.
Vaistų paieška
|
Kiek tau metų, brangioji?
2010, Spalis 7 - 07:51
Anžela su Aleksandru susipažino sostinės skverelyje. Ji vartė naujausią elitinio žurnalo numerį, o jis priėjęs paklausė, kaip nueiti iki universiteto. Keletą valandų du žmonės naršė Vilniaus senamiestį. Paskui išsiskyrimas atrodė tarsi didžiulė neteisybė ir juodu ėmė nuolat susitikinėti. Anželai rodėsi, kad jos mažame mokslininkės butelyje apsigyveno didelė meilė. Tačiau tai truko tol, kol Aleksandras lyg tarp kitko paklausė: „Kiek tau metų, brangioji?" Anžela ramiai prisipažino ir tik iš jo surauktos kaktos suvokė, kad amžių vertėjo nutylėti. O ji viso labo tik šešeriais metais vyresnė... Visais laikais moterys nenoriai kalba apie savo metus. Nes pasitikrino: neretai tarpusavio santykiams, meilei amžius tampa rimta kliūtimi. Mūsų pašnekovas - psichologas Gediminas NAVAITIS. Ar galima pagal kokią nors formulę nustatyti palankiausią vyro ir moters amžių bendrauti, tuoktis? Šiuolaikinė visuomenė neverčia tuoktis, bet mėgsta pasišaipyti iš tų, kurie „vėluoja" kurti šeimą. Be to, ji siūlo specialistų parengtas formules, padedančias apskaičiuoti palankiausią vyro ir žmonos amžiaus santykį. Antai Ričardas Vinkleris siūlo vyro amžių dalyti perpus ir pridėti septynis. Tai ir būtų tinkamiausios žmonos amžius. Pavyzdžiui, dvidešimtmečiam vaikinui tiktų septyniolikmetė, o trisdešimtmečiam - dvidešimt dvejų mergina. Štai Helmutas Zelheimas mano, kad optimalus sutuoktinių amžiaus skirtumas toks: moteris - 18 metų, vyras - 23 metų, o toliau - atitinkamai 21 ir 27 metai, 28 ir 35 metai ir t. t. Tokios formulės gal ir gražios, bet jų pagrįstumas kelia abejonių. Nes po kelerių santuokos metų proporcijos pasikeis. Ką tada daryti: ar toliau gyventi su pagal amžių jau „nebetinkamu", ar ieškoti geresnio? Be to, visos šios formulės numato, kad vyras bus vyrėlesnis už žmoną. Jaunystėje tai tikrai tinka, nes vyrai bręsta kiek lėčiau, tačiau ir pensininkų pažinčių skelbimuose nurodoma, jog ji norėtų penkeriais ar dešimčia metų vyresnio gyvenimo draugo. Taigi sąmoningai ar nesąmoningai moteris pasirenka, kad paskutinius gyvenimo metus praleis viena. Ką skelbia statistika apie poras, kur moteris gerokai vyresnė nei vyras? Ji patvirtina, kad nerašytos šeimos kūrimo taisyklės, kai vyras vyresnis už moterį, Lietuvoje tebegalioja. Nors yra ir keliolika šaunių šešiasdešimt¬mečių moterų, susituokusių su trisdešimtmečiais vaikinais. 40-50 metų moterų, ištekančių už 10-15 metų jaunesnių vyriškių, kasmet priskaičiuotume net apie kelis šimtus. Juk per metus šalyje susituokia apie 16 tūkstančių porų. Visi lengvai išpranašaus įvairiausių nesėkmių moteriai, kuri pasirinko jaunesnį draugą (pames dėl jaunesnės; domėsis ne ja, o jos pinigais; teks atstoti motiną), todėl pasiaiškinkime, kas vyrui gali būti svarbiau už vėjavaikišką jaunystę, kuo jį gali patraukti brandi moteris? Priežasčių gali būti daug, tačiau bene svarbiausios yra šios:
Rastume ir daugiau vyresnės moters artimos draugystės, meilės bei santuokos su jaunesniu vyru privalumų. Bet svarbiausia - ar ji vertins save, ar norės ir, pagaliau - ar gebės savo pranašumu pasinaudoti. O gal nutars, jog siekti meilės jau nebeturi teisės...
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą