Naujausi straipsniai
Kaip jūs jaučiatės?...- Kaip jūs jaučiatės?- klausia gydytojas pacientą.
Vaistų paieška
|
Plačialapis gyslotis mūsų namų vaistinėlėje
2008, Lapkritis 14 - 11:06
Kas nežino plačialapio gysločio? Ne kartą ant jo kasdien užlipame. O jis - sveikatos sargas. Gydomųjų savybių turi visas augalas: lapai, šaknys ir sėklos. Nėra kito augalo, kuris taip puikiai valytų, stiprintų kraują, plaučius ir virškinimo organus kaip gyslotis. Kosintiems, nusilpusiems, sergantiems rachitu, mažakraujyste, skorbutu, užkimusiems, kamuojamiems įvairių bėrimų labai padeda gysločių arbata, sergantiems plaučių ligomis, bronchitu - gysločio sultys. Net maži vaikai žino, kad gyslotis dedamas ant žaizdų. Tačiau nepamirškime jo prieš tai nuplauti, nes neplautas gali sukelti stabligę (ji yra labai sunkiai gydoma liga). Liaudies medicinoje gysločiai vartojami karščiuojant, sergant plaučių ligomis, astma, ateroskleroze. Taigi matome, kad gyslotis veikia antiseptiškai, turi antimikrobinių, spazmolitinių, priešuždegiminių savybių, lengvai ramina, nuima įtampą, skausmą, skatina tulžies darbą, gerina virškinamojo trakto sekreciją, mažina kraujo spaudimą. Homeopatijoje vartojamas visas gysločio augalas. Vaistinėse parduodamos gysločių sultys (Succus Plantaginis), spaudžiamos iš plačialapių ir smiltyninių gysločių žolės. Jomis gydomas gastritas (kai sumažėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas), lėtinis kolitas, skrandžio opa. Spaudžiame sultis Prirenkame stambesnių gysločių, juos sugrūdame, išspaudžiame sultis. Jas lygiomis dalimis sumaišome su medumi ir atskiedžiame vandeniu. Galima gerti kaip uogų sultis. Per dieną reikėtų išgerti apie 100 g šio gėrimo. Plikome arbatą Šaukštą džiovintų lapų užpilame 1 stikline verdančio vandens, palaikome 2 valandas uždengę šiltai, tada nukošiame ir geriame po šaukštą 3 ar 4 kartus per dieną 20 minučių prieš valgį. Žaizdoms, sumušimams Šaukštelį susmulkintų gysločių lapų užpilame 1 stikline vandens, šiltai uždengiame 15 min. Tada nuovire sumirkome marlės gabalėlius ir dedame kaip kompresą ant patinusių, skaudančių, sunkiai gyjančių žaizdų. Jeigu įgėlė bitė ar vapsva Ant pažeistos vietos uždėkite gysločių lapų kompresą, mažiau skaudės, neištins. Post scriptum Gyslotis netinka tada, kai sumažėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
ainis — 2016, Balandis 11 - 21:39
ole,koks rimtas puslapis! nuo 2009 skaitytojai praso pataisyti klaidas, bet iki siol niekas nepaliesta..rimtas puslapis...?
— 2012, Spalis 15 - 17:52
kvailyste
Evelina — 2012, Sausis 11 - 15:38
Klaida yra ne sakinyje "Gyslotis netinka tada, kai sumažėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas.", o "Jomis gydomas gastritas (kai sumažėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas),", kai yra gastritas skrandžio rūgštingumas kaip tik būna padidėjęs.
Todėl gyslotis naudojamas mažinti rūgštingumą :)
— 2011, Sausis 3 - 23:21
Homeopatijoje vartojamas visas gysločio augalas. Vaistinėse parduodamos gysločių sultys (Succus Plantaginis), spaudžiamos iš plačialapių ir smiltyninių gysločių žolės. Jomis gydomas gastritas (kai sumažėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas), lėtinis kolitas, skrandžio opa.
Gyslotis netinka tada, kai sumažėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas.
Kaip taip yra kad viename straipsnyje priestaraujama tam kas parasyta pradzioje ir atirksciai...???
Aidas — 2009, Rugsėjis 29 - 15:16
Prasymas pasitikrinti abejotinus teiginius:
"Gyslotis netinka tada, kai sumažėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas."
Skelbti naują komentarą