To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pone daktare, man vos ne kasnakt sapnuojasi, kad esu arklys...

- Pone daktare, man vos ne kasnakt sapnuojasi, kad esu arklys...
- Nieko baisaus, visai normalus sapnas.
- Tai kodėl rytą randu tuščias ėdžias?

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Apie 10 proc. suaugusių pacientų, sergančių refliukso liga, nurodė su plaučiais susijusius simptomus - dažniausiai ilgalaikį kosulį, ypač varginantį po nakties.

Mitai ir tiesa apie masažą

Svarbiausias masažuotojo instrumentas - rankos, nors masažams naudojami ir akmenys, ir lazdos, ir įvairiausi mišiniai, tepami ant odos. Šilti delnai gali sušvelninti skausmą, sumažinti raumenų įtampą, sušildyti ir nuraminti - šia prasme mes visi patys sau masažuotojai ir gydytojai. Tačiau profesionalus masažas - ypatingas darbas.

Panaudodamas pagrindines masažo priemones - mankštą, įtrynimus, glostymus ir t.t., masažuotojas gali suaktyvinti medžiagų apykaitą organizme, nuraminti arba, atvirkščiai, tonizuoti raumenis, pagerinti kraujo ir limfos cirkuliavimą, nuimti uždegimą sąnariuose, sušildyti sausgysles ir t.t. Šia prasme masažas - svarbi daugelio ligų gydymo dalis. Todėl taip svarbu suprasti, kada ir kam jis bus naudingas, o kada gali būti net pavojingas.

Ne mažiau svarbios aplinkybės - masažuotojo kvalifikacija ir įstaigos, kurioje šios paslaugos atliekamos, lygis. Dėl nekvalifikuotos masažo procedūros gali paūmėti chroniškos ligos, pablogėti bendra savijauta, kilti skausmas sąnariuose ir pasunkėti jų judėjimas. Nekvalifikuotas masažas gali sukelti net alerginę reakciją.

Todėl pasiryžus, rodos, nepavojingam malonumui, gerai pagalvokite: ar dėl to neatsiras koks nors šalutinis poveikis, ar esate tikras dėl teikiamų paslaugų kokybės, masažuotojo kvalifikacijos.

Klasikinis arba egzotinis

Poliklinikose, sanatorijose dažniausiai siūlomas klasikinis masažas. Įvairiuose SPA salonuose, sporto centruose, užsienio kurortuose nevengiama ir egzotikos - taškinio, turkiško, tajų, japonų shiatsu, akmenų masažo... Kurį iš jų pasirinkti?

Klasikinis masažas dažniausiai naudojamas gydymo procese.

Egzotinis masažas nukreipiamas į biologiškai aktyvius organizmo taškus, dažniausiai tai atsipalaidavimo komponentas. Išimtis - tajų masažas, žinoma, ne tas, kurį siūlo turistams daugybė masažo salonų Pietryčių Azijoje. Tikrasis tajų masažas - taip pat klasikinis. Tai sudėtinga poveikio organizmui sistema, kurioje būtinos ir masažavimo priemonės (mankšta ir įtrynimai), ir pasyvus daugybės jogos asanų atlikimas, ir akrobatiniai judesiai. Tik juos atlieka ne pats pacientas, jam belieka paklusti instruktoriaus judesiams. Tailande masažas taikomas kaip gydomoji procedūra, tačiau gerų specialistų, o ne gražuolių „masažuotojų" reikia gerai paieškoti. Norint išmokti atlikti tikrąjį tajų masažą, reikia kelerius metus mokytis ir nepagailėti pinigų.

Kiek, kada ir kaip

Kurortuose norintiems masažuotis dažniausiai rekomenduojamas 10 procedūrų kursas kasdien.Tačiau profesionalai žino: kiekviena tokia procedūra - rimtas krūvis organizmui, jis nespėja atsistatyti

Ypač jeigu šis masažas ne vienos zonos (pavyzdžiui, nugaros arba kaklo zonos), o viso kūno.

Geriausias variantas, kai masažo procedūra atliekama kas antrą dieną. Šiuo atveju geram poveikiui pakanka 5-7 procedūrų. Jeigu procedūrų metu arba po jų savijauta pablogėja, atsiranda skausmas, o ant odos - mėlynių, paraudimų ir t.t. - daugiau neverta rizikuoti. Galbūt jums nepasisekė su masažuotoju.

Į masažo procedūra geriau atvykti ne tuščiu skrandžiu ir ne iš karto po valgio, o praėjus dviem trims valandoms. Po procedūrų būtina pagulėti, o dar geriau - užnūsti. Negalima iš karto po masažo degintis, maudytis, vartoti alkoholio, rūkyti.

Uždraustas vaisius

Masažo salonuose dažniausiai neperspėjama dėl pašalinio šios procedūros poveikio. Tačiau verta įsiminti, kad sergant kai kuriomis chroniškomis ir ūmiomis ligomis masažas gali pabloginti sveikatą. Masažuotis (ir net atlikti savimasažą) negalima, jeigu sergate:

  • bet kokiomis grybelinėmis ir pūlingomis odos ligomis;
  • bet kokiomis peršalimo ligomis arba jūsų kūno temperatūra pakilusi iki 37,5 laipsnių ir daugiau;
  • angina;
  • artritu arba paūmėjusios stadijos artroze;
  • alergija paūmėjimo stadijoje (dilgėline, rinitu ir t.t.);
  • tromboflebitu;
  • trofine opa;
  • kraujagyslių tromboze;
  • kraujo ligomis;
  • aktyvios formos tuberkulioze;
  • aktyvios fazės reumatu;
  • skrandžio opa arba yra dvylikapirštės žarnos opos paūmėjimu;
  • cholecistitu, kolitu;

Taip pat masažuotis negalima, jeigu turite:

  • infekcinių žaizdų, net smulkių;
  • bet kokių auglių (ir piktybinių, ir gerybinių, tarp jų gimdos fibromiomą);
  • šviežią traumą, nematomą (mėlynę);
  • jei jaučiate bet kokį aštrų skausmą;
  • jei jaučiate ūmius klimatinio periodo simptomus (galvos skausmai, prakaitavimas, nemiga);
  • menstruacijų metu;

Pasiteiraukite diplomo

Masažas, atliktas nekvalifikuotai, yra ne mažiau pavojingas nei neteisingai paskirti vaistai. Todėl nesigėdykite ir nesikuklinkite paklausti masažuotojo, kur jis mokėsi. Šie žmonės privalo žinoti žmogaus kūno anatomiją ir fiziologiją, magistralinių kraujagyslių išsidėstymą ir funkcijas, nervų mazgų, limfos cirkuliavimo ypatybes ir t.t.

Masažuotojus ruošia skirtingo tęstinumo kursuose (nuo dviejų metų iki trijų mėnesių). Pasiteiraukite jūsų masažuotojo sertifikato ir pasitikslinkite, kokius kursus jis baigė, kiek metų dirba pagal specialybę. Niekada nepatikėkite savo organizmą „specialistui", dirbančiam papildomai - masažu užsiimti reikia nuolat, o ne kaip pomėgiu.

Riebalai nesimankština!

Yra dar viena populiari pasakėlė, jog dažnas ir intensyvus masažas gali padėti numesti svorį. Jeigu tokiu keliu galima būtų suliesėti, mūsų gatvėse nebūtų storulių.

Deja, riebalai, sukaupti per daugelį metų, ir tonos suvalgytų kalorijų jokiam masažui nepasiduoda.

Masažą derinant su fiziniu krūviu, iš tikrųjų galima patempti atsipalaidavusius raumenis, tuomet apimtį galima sumažinti 2-3 cm. Tačiau riebalai nepasiduoda patempimui ir riebalų ląstelių kiekis nesumažėja. Galima tik „nupūsti" jų apimtį, sudeginant tas pačias kalorijas judant ir nepapildant naujomis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai